09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

طرح رنگ خوب برای وب سایت

برای تعیین رنگ بهتر است که سه مورد را در نظر بگیرید: رنگ لوگو، ترکیب رنگ ها و اینکه کدام قسمت از وب سایت حتما باید دارای رنگ منحصر به فردی باشد.

چگونه یک طرح رنگ خوب برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

انتخاب طرح رنگ خوب برای وب سایت می تواند خیلی مهم و البته برای بعضی افراد یک کار وحشتناک باشد، مخصوصا اینکه هیچ دانشی در خصوص روانشناسی رنگ یا تکنیک های طراحی سایت مخصوصا طراحی رابط کاربری نداشته باشید.

هر فردی سلیقه رنگ متفاوت دارد و نمی توان تمام سلیقه ها را در وب سایت قرار داد. اما می توان گفت که برای هر کسب و کار و هر عملیاتی از نظر روانشناسی می توان یک نوع رنگ را تعیین کرد که بیشترین بازخورد را داشته باشد.

برای تعیین رنگ بهتر است که سه مورد را در نظر بگیرید: رنگ لوگو، ترکیب رنگ ها و اینکه کدام قسمت از وب سایت حتما باید دارای رنگ منحصر به فردی باشد. انتخاب و ترکیب رنگ می توان شبیه یک بازی حساس باشد که حتما باید از آن برنده بیرون بیایید زیرا هر اشتباه می تواند باعث کاهش کاربران سایت شما گردد. برای همین است که تاکید می شود قبل از ساخت سایت ، نمونه اولیه آن را توسط یک گرافیست کار طراحی کنید و آن را به غیر از قیمت طراحی سایت بدانید. البته در پیش فاکتور طراحی سایت هیچ مطلبی از گرافیک سایت نوشته نمی شود و هزینه اولیه آن را از مشتری دریافت می شود.

اگر رنگ های نامناسب استفاده کنید، می تواند باعث کاهش تجربه کاربری و ورود مجدد کاربران به سایت شما گردد. برای انتخاب رنگ، اولین گزینه که باید در نظر بگیرید، هارمونی رنگ ها می باشد. اینکه کدام رنگ ها با یکدگیر تناسب دارند و بعد نوع کسب و کار و مخاطب سایتتان می باشد. هر نوع کسب و کار و مخاطب رنگ مخصوص به خود را دارد. مثلا در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی از رنگ های روشن بیشتر استفاده می شود که باعث جذب کاربران گردد یا سایت های صنعتی از رنگ های تیره تر مانند خاکستری استفاده می شود. سایت هایی هم که دارای مخاطب خانم هستند، از رنگ های روشنی مانند صورتی استفاده می شود.

روانشناسی رنگ اصولی است که هر شخصی که قصد فعالیت در زمینه طراحی سایت را دارد باید آن را بداند و به کار ببرد.

26 بهمن 1395

دیدگاه های این مقاله

دو − یک =