09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

Bootstrap چیست؟

بوت استرپ را به عنوان یک فریم ورک برای همه ابزارها می شناسند، زیرا وب سایتی که با بوت استرپ ایجاد می شود به صورت اتوماتیک و به راحتی در تمامی ابزارها ...

بوت استرپ یک فریم اپن سورس و رایگان برای طراحی سایت رسپانسیو است. در واقع یک فریم ورک با زبان HTML و CSS و JavaScript است که توسعه و طراحی پروژه و سایت ها در بستر موبایل به کار می رود. همانطور که می دانید، امروزه تمامی صفحه ها و ابزارها به سمت موبایل پیش می رود و برای طراحان و مالکان سایت ها خیلی مهم است که سایت آن ها در این ابزار به درستی نشان داده شود. بوت استرپ این کار را می تواند خیلی راحت تر و سریعتر انجام دهد.

بوت استرپ را به عنوان یک فریم ورک برای همه ابزارها می شناسند، زیرا وب سایتی که با بوت استرپ ایجاد می شود به صورت اتوماتیک و به راحتی در تمامی ابزارها به درستی نشان داده می شود. فرقی نمی کند که ابزار شما موبایل، تبلت و یا کامپیوتر باشد.

البته تاکید بوت استرپ اول از همه بر روی طراحی موبایل می باشد. کامپوننت های bootstrap شامل دکمه، منوبارها، باکس های هشدار و غیره که به راحتی و با فراخوانی آن و استفاده کلاس مربوطه می توان از آن ها استفاده کرد. از بوت استرپ امروزه بیشتر در راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده می کنند.

البته در پیش فاکتور طراحی سایت که اکثر شرکت ها ارائه می دهند  بیان نمی کنند که سایت شما با بوت استرپ یا کدام فریم ورک طراحی می شود، بلکه فقط بیان می کنند که سایت رسپانسیو است. مزیت های بوت استرپ شامل افزایش سرعت راه اندازی، ثابت نگه داشتن طرح، نیاز نداشتن به طراحی مجدد المان ها، مطابقت داشتن با تمامی مرورگرها و اینکه امروزه هر طراحی که بوت استرپ بلد باشد، می توان گفت که آینده شغلی خود را تضمین کرده است و برای او یک مزیت پیشرفت در کارش تعیین می شود.

بوت استرپ را می توان برای هرنوع وب سایتی استفاده کرد. همانطور که بیان شد فروشگاهی ها بیشترین استفاده را دارند اما وب سایت های خبری، دانشگاهی و غیره از این فریم ورک استفاده می کنند. جالب است که بدانید وب سایت های سازمان های معروف مانند ناسا، فیفا، دانشگاه واشنگتن و خیلی سازمان های جهانی دیگر از bootstrap برای طراحی سایت خود استفاده کرده اند.

24 بهمن 1395

دیدگاه های این مقاله