09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

وب سایت داینامیک چیست؟

وب سایت داینامیک شامل چندین صفحه است که هر کدام دارای محتوای متفاوتی است که می تواند در یک زمان سریع توسط کاربران تولید شوند.
اندازه استاندارد پوستر

وب سایت داینامیک شامل چندین صفحه است که هر کدام دارای محتوای متفاوتی است که می تواند در یک زمان سریع توسط کاربران تولید شوند. این صفحات شامل کدهای اسکریپتی وب مانند PHP یا ASP هستند. زمانی که یک صفحه داینامیک فراخوانده می شود، کد داخل صفحه در وب سرور تجزیه می شود و کدهای HTML به سمت مرورگر کلاینت ارسال می شود.
بیشتر وب سایت های بزرگ به صورت داینامیک هستند، به دلیل نگهداری و به روزرسانی مطالب آن ها توسط کاربر راحت تر می باشد. صفحات استاتیک شامل محتوای واحدی هستند. یعنی اینکه هر زمانی که تغییر لازم بود باید آن صفحات را باز، ویرایش و انتشار کرد. در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی از وب سایت های داینامیک استفاده می شود. صفحات داینامیک می توانند به اطلاعات موجودی که در پایگاه داده ذخیره می شوند، دسترسی پیدا کنند.  بنابراین برای تغییر محتوا، ادمین سایت نیاز دارد که فقط مطالب ذخیره شده در پایگاه داده مورد ویرایش و بازیابی قرار دهد. این مساله مخصوصاً برای سایت های بزرگ که صدها یا هزاران صفحه می باشند، خیلی مفید و سودمند است. همچنین به روزرسانی مطالب و محتوای سایت را توسط کاربر یا مالک سایت آسان می کند و لازم نیست که هر دفعه به برنامه نویس یا طراح سایت مراجعه کند تا این کار را برای او انجام دهد.
در پیش فاکتور طراحی سایت ، حتما اولین مساله ای بیان می گردد؛ این است که سایت شما به صورت داینامیک طراحی می شود و تمامی المان ها و موارد لازم از طراحی تا سئو را در آن نشان داده می شود.
همانطور که بیان شد، سایت داینامیک امکان تغییر محتوا را به کاربر می دهد و فقط با یک آموزش ساده می توان بروزرسانی و تغییرات مجاز را به او آموزش داد. فقط در نظر داشته باشید که هر تغییر که در ساختار سایت انجام شود، نیازمند این می باشد که حتما از قبل با برنامه نویس خود مشورت نمایید.

23 بهمن 1395

دیدگاه های این مقاله

هفده − 14 =