09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

چرا و چگونه وب سایت من هک می شود؟

حالا باید به این سوال پاسخ داد که چرا یک وب سایت هک می شود؟

در دنیای بازار آنلاین امروز، همه ما نگران هستیم که آنچه در دنیای مجازی و آنلاین داریم توسط هکرها هک شده و اعتبار و منافعمان به خطر بیافتد. امروزه مشاهده می کنیم که هک شدن اطلاعات مساله ای کاملا رایج شدن است که هر روزه رخ داده و می تواند برروی کار هرکسی فارغ از تقسیم بندی های فردی یا شرکتی و بزرگ و کوچک بودن کسب و کارش تاثیر بگذارد.

اگر شما یک وب سایت تجارت الکترونیک دارید و محصولات و کالاهای خود را در آن می فروشید، و این سایت هک شده است، امکان اینکه اطلاعات کاربرانتان در معرض خطر قرار بگیرد وجود دارد؛ در نتیجه این اتفاق اعتماد آنها به شما کم شده و به توانایی شما در حفظ اطلاعات و امنیت اطلاعاتشان اطمینان نخواهند کرد. قطعا هیچکس علاقه ای ندارد که اطلاعات و داده های موجود در وب سایت که در زمان طراحی وب سایت خود ماه ها زحمت تدوین آن را کشیده است در طول یک شب به دست افراد دیگری افتاده و آنها بتوانند استفاده های نامناسب از آن بکنند.

حالا باید به این سوال پاسخ داد که چرا یک وب سایت هک می شود؟ افراد بسیاری این سوال را پرسیده و فکر میکنند گسترده بودن شغل آنها و شناخته شدن در دنیای آنلاین باعث شده است که دسترسی هکرها به اطلاعات موجود در فضای آنلاین بیشتر شود.

بسیاری از وب سایتها تنها به این علت که در معرض خطر بوده و لایه های امنیتی در طراحی سایت شرکتی آنها رعایت نشده است، مورد حملات سایبری قرار می گیرند. هکرها به طور نرمال از برخی فرآیندهای اتوماتیک برای وارد شدن به اینترنت و هک کردن لایه های نفوذی شناخته شده ای میپردازند که نرم افزارهای هک کننده آنها در یک سایت شناسایی کند. کار آنها شبیه به رباتهای گوگل عمل می کند؛ آنها به وب سایت شما وارد شده و اطلاعات مربوط به آنچه انجام می دهید و آنچه می نویسید را جمع می کنند؛ این ربات مانند ربات گوگل عمل کرده اما دیتایی که به دنبال آن است متفاوت می باشد.

هنگامی که این برنامه ها لایه نفوذی و نقاط آسیب پذیری را در وب سایت شما می یابند، شروع به نابود کردن آن می کنند. این موضوع می تواند به این معنی باشد که آنها ویروسهایی را به سایت شما وارد کرده و بنابراین بازدیدکنندگان شما به آن ویروس آلوده شده و یا توسط آن ویروس اطلاعات موجود بر روی دیتابیس شما را به دست آورده و آنها را برای سود بیشتر فروحته و یا دیتابیس شما را بصورت کامل پاک کرده و بسیاری از اعمال دیگری که مطابق با میزان آسیب پذیری لایه های حفاظتی وب سایت شما می تواند ضررهای جبران ناپذیری به شما وارد کند.

در این شرایط چه کاری می توان انجام داد؟ از افرادی که به شما وردپرس، مگنتو، جوملا و یا هرکدام از سیستم های مدیریت دیگری را پیشنهاد می کنند دور بمانید. تمام اینها منابع رسمی نداشته و امنیت پایینی را دارند و فارغ تمام کاری که شما در جریان طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود انجام دهید، هیچ تضمینی وجود ندارد که دسترسی هکرها به سایت خود در آینده در امان بمانید. اگر خیلی خوش شانس باشید، این اتفاق برای شما نمی افتد اما شما می بایست آینده نگر بوده و شغل و تجارت خود را به دست سرنوشت نسپرده و لایه های حفاظتی مناسب برای عدم دسترسی هکرها را مسدود کنید.

تمام این سیستم های پیش ساخته ساختار و پایه های ضعیف و تشکیلات ضعیفی دارند. این سیستم ها برای افراد بی تجربه ای ساخته شده اند که قصد انجام کار به صورت سریع و ساده را داشته و میخواهند در کوتاهترین زمان ممکن یک وب سایت آنلاین را سخته و آپلود کنند. شما باید دقت کنید که تمام این گشودگی ها برای شما هزینه بردار خواهد بود. روش ها و مهارتهایی که یک نفر برای ساخت یک الگو به کار می برد و یا برنامه نویسی های انجام شده برای کاستوم کردن، همگی آسیب پذیری را به دنبال دارد که می تواند باعث نابودی اطلاعات و داده های شما شود. این سایت ها بصورت پایه با درهای بازی ساخته شده اند که به هر فردی اجازه می دهند با هدف تخریبی حملات سایبری را به سایت شما انجام دهد.

در نتیجه باید گفت که اگر تصمیم به داشتن وب سایت شخصی خود گرفته اید، می بایست با شرکت های ارائه دهنده خدمات مربوط به طراحی سایت تماس گرفته و اطلاعات و نکات لازم که برگرفته از تجربه و دانش آنها است را به دست آورده و سپس کسب و کار آنلاین خود را با پایه ساخت وب سایت بنا کنید. این شرکت ها با سالها تجربه، می توانند برنامه مشخص و تدوین شده را برای شما ایجاد کرده و نکات مهم و امنیتی را برایتان بیان کنند.

30 دی 1396

دیدگاه های این مقاله

3 × چهار =