09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

استفاده صحیح از ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ کسب و کاری بسیار دقیق و نیازمند مهارت بالا است.

ایمیل ایمیل مارکتینگ کسب و کاری بسیار دقیق و نیازمند مهارت بالا است. این روش می تواند برند شما را گسترش داده و یا آن را سریع تر از آنچه که تصور می کنید، از پای درآورد. با اینحال، بسیاری از بازاریابان دیجیتال، هنگامی که تلاش های آنها برای به دست گرفتن بازار توسط ایمیل مارکتینگ با شکست مواجه می شود، خود را با چالش بزرگی مواجه دیده و به دنبال درک مشکل پیش آمده می گردند.

بیشترین احتمالی که می رود این است که فردی که در این کار شکست می خورد، یکی از بزرگترین اشکالات رایج در این حوزه را انجام داده است. در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا دلیل شکست پروژه ایمیل مارکتینگ خود و عدم رسیدن به اهداف تعیین شده پیشین تان را دریابید.

عدم رعایت تعداد مناسب ایمیل های ارسالی؛ خیلی کم یا خیلی زیاد

ارسال ایمیل ها به تعداد بسیار زیاد، کاربران و مخاطبان شما را مجبور به لغو عضویت از سرویس ارسال ایمیل می کند. در واقع، با تحقیقات انجام شده، هنگامی که ایمیل های ارسالی از سمت شما در بازه زمانی مشخصی بسیار زیاد بوده و یا مدت زمان زیادی از ارسال آخرین ایمیل از جانب شما گذشته باشد، هر دو این موارد از عوامل ترغیب کننده کاربر، به لغو عضویت از سرویس پیام رسان شما می باشد.

تحقیقات انجام شده بر روی هزاران کاربر و ایمیل های ارسالی به آنان، موارد زیر را روشن کرده است:

  • ارسال ایمیل به طور متناوب و پی در پی، بر روی نرخ باز شدن ایمیل و لغو عضویت کاربران تاثیر می گذارد.
  • اولین گروه ایمیل های ارسالی شما هرگز توجه تمامی مخاطبان را برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل جلب نمی کند، بلکه نرخ باز شدن ایمیل در واکنش به تداوم این روند و ارسال ایمیل های متعاقب افزایش می یابد.
  • با افزایش تعداد ایمیل های گروهی ارسالی به تعداد بالا در بازه های زمانی کوتاه، نرخ باز شدن افزایش خواهد یافت.
  • بعد از ارسال ششمین ایمیل گروهی، حدود 50 درصد از کاربرانی که لغو عضویت انجام نداده حداقل یکی از ایمیل ها را باز کرده و 13 درصد آنها بر روی محتوای ارسالی کلیک خواهند کرد.

بنابراین می توان گفت، ارسال ایمیل هر دو هفته یک بار می تواند رقم ارسال های شما را به حدی برساند که کلیک بر روی محتوای شما بیشتر شده و لغو عضویت به علت تعداد بالای ایمیل های دریافتی کمتر و کمتر گردد. با اینحال، بسیاری از بازاریابان، دو یا سه بار در هفته، محتوای خود را از طریق ایمیل ارسال می کنند که این می تواند اثرات مخربی داشته باشد.

حجم زیاد مطالب

به خاطر داشته باشید، ایمیل ها جای مناسبی برای نوشتن نامه ها و محتواهای بلند شما نیستند و شما نباید آنها را مملو از کلمات کنید. تصور کنید کاربرانی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، ایمیل شما را چطور مشاهده خواهند کرد. زمانی که یک بازاریاب حرفه ای می بایست برای تهیه محتوای مناسب ایمیل خود صرف کند، هیچگاه به هدر نخواهد رفت. از گنجاندن اطلاعات زیاد و گوناگون در یک ایمیل جداگانه، استفاده از کلمات بسیار زیاد برای انتقال پیام و یا به کار بردن پیام مستقیمی که تاثیر منفی دارد، جلوگیری کنید.

به جای این، مطالب را کوتاه کرده و هدف خود را با کوتاه ترین و کمترین تعداد کلمات به طور کاملا جذاب بیان کنید. پیش از ارسال ایمیل های خود، میزان جذابیت آن برای مخاطب را بررسی کرده، و در نظر بگیرید که آیا در مدت زمان یک یا دو ثانیه، مورد توجه قرار می گیرد یا نه؟

برای مثال، فرض کنید شرکت شما برگزار کننده دوره های مختلف آموزشی طراحی وب سایت است. هنگامی که قصد معرفی کلاس های خود و ترغیب افراد مرتبط برای ثبت نام در آنها را دارید، در محدوده زمانی مشخصی پیش از شروع ثبت نام، برای دوره آموزشی روش های نوین طراحی سایت فروشگاهی شروع به تبلیغات کنید. اما دقت کنید، تبلیغات شما به طور غیر مستقیم مزایای شرکت در دوره را برای شما بازگو کرده و از تبلیغات کاملا مستقیم و خسته کننده مخاطب بپرهیزید.

شما هنوز مخاطب خود را نمی شناسید

بسیاری از ایمیل های گروهی به علت عدم سازگاری با نیاز مخاطبان هدف، با شکست مواجه می شوند. شناخت مخاطبان و تشکر از نیازهای آنان در مراحل گوناگون برقراری ارتباط با آنها، یک اصل حیاتی و مهم است. بنابراین به جای اینکه تیری در تاریکی پرتاب کرده و وقت و هزینه خود را صرف ارسال مطالبی کنید که ممکن است برای مخاطب هدف شما مفید فایده نباشد، با تمرکز بر این نکات، پیام خود را با نیاز مخاطبتان همسو کنید.

موضوع ایمیل

موضوعی که برای ایمیل خود انتخاب می کنید، یکی از مهمترین فاکتورها برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل شده توسط کاربران است. از کلمات مناسب برای موضوع ایمیل خود استفاده کنید که طبق تجربیات نشان داده اند که بیشتر خوانندگان را ترغیب به باز کردن ایمیل و اطلاع از محتویات آن می کند. دقت کنید، حتی بهترین پیشنهادات خرید، فروش و استفاده از خدمات نیز هنگامی که موضوع درج شده برای ایمیل مناسب نباشد، مورد توجه واقع نمی شود.

عدم بیان همه موارد در محتوای ایمیل

لازم نیست تمامی جزئیات را در محتوای ایمیل خود بیان کنید. سعی کنید مواردی را که باعث مراجعه کاربر به سایت شما و دریافت اطلاعات بیشتر شده را به صورت جذابی بیان کنید. برای مثال، یک شرکت ارائه خدمات طراحی سایت، لازم است خدمات خود را به گونه ای جذاب و غیر مستقیم بیان کند تا مخاطب را ترغیب کند تا با شما ارتباط برقرار کرده و درخواست قیمت طراحی سایت کند. بنابراین، آنچه مهم است، توجه به نحوه بیان مطالب به صورتی است که ذهن مخاطب را به سمتی بکشاند تا نیاز به دریافت اطلاعاتی بیشتر از آنچه پیش روی وی است داشته باشد.

3 آبان 1396

دیدگاه های این مقاله

13 − 7 =