09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

طراحی سایت فلت؛ روندی رو به پیشرفت

در واقع طراحی سایت فلت به معنای استفاده از المان های ساده تر و سبک تر برای طراحی سایت با استفاده از رنگ هایی یکنواخت تر است

آیا روند طراحی سایت فلت پایان یافته است؟ بعید به نظر می رسد اینطور باشد و این نوع طراحی کمرنگ شده باشد اما آنچه مشهود است، این نوع طراحی به سمت تکامل بیشتر و بالا بردن میزان تاثیر بر مخاطبان حرکت می کند.

در ابتدا، طراحی سایت فلت به طور کامل دارای المان های اصلی طراحی مانند سایه ها، گرادیان ها یا المان های ملموس مانند تکسچر یا بافت بود. بسیاری از این المان های طراحی در حال حاضر بازگشته و با سایر ایده های مربوط به طراحی فلت تلفیق شده تا تجربه کاربری وب سایت را به گونه ای خلق کند که ساده و در دسترس باشد.

 در مقابل فلت دیزاین (Flat Design)، ماتریال دیزان (Material Design) قرار دارد که از نظر ساختار و عناصر کاربردی برای طراحی، جدیدتر بوده و دستورالعمل هایی را برای یک طراحی بی نظیر ایجاد می کند. فلت دیزان، در مرور زمان به طور خود به خود رشد کرده و تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان دارد.

در واقع طراحی سایت فلت به معنای استفاده از المان های ساده تر و سبک تر برای طراحی سایت با استفاده از رنگ هایی یکنواخت تر است که در سالهای اخیر از طراحی سایت فراتر رفته و به نوعی طراحی گرافیکی جلوه کرده است. بعلاوه، سایت های فلت، منجر به راحت تر بودن کابران هنگام مشاهده سایت در مرورگرهای گوناگون و ابزارهای مختلف می شود. این نکته مهم، خصوصا در طراحی سایت فروشگاهی از اهمیت بیشتری برخوردار بوده زیرا کاربرانی که اقدام به خرید کالا از طریق فروشگاه های اینترنتی می کنند، غالبا از گوشی های هوشمند استفاده کرده و بنابراین نیازمند سایتی سبک تر برای انجام کارهای خود هستند. این نوع طراحی، با داشتن المان های مینیمال، منجر به باز شدن سریعتر سایت و کیفیت بالاتر تصاویر می شود.

طراحی فلت در ابتدا توسط شرکت مایکروسافت در سال 2002 معرفی شد. طراحی سایت های انجام شده به این روش ساده و تمیز بوده و تمرکز بر تایپوگرافی، لوگوها و فونت های تک رنگ در آن بسیار زیاد بود. پس از آن، طراحی سایت فلت پیشرفت زیادی کرده تا جایی که امروزه به یکی از عناصر گرافیکی مهم تبدیل شده است.

مزایایی که این نوع طراحی سایت از آن بهره می برد رابط کاربری ساده با تلفن همراه، استفاده از ترکیبهای رنگی روشن، استفاده از تایپوگرافی بزرگ، پیروی از مد روز، وضوح و تمیزی و جذابیت بصری بر مخاطب. بدیهی است رعایت تمامی این ویژگی ها قیمت طراحی سایت شما را افزایش داده اما کاربرد آن را بیشتر می کند. طراحی سایت فلت، بیش از آنکه بر جلوه های زیبایی شناختی و تطابق با دنیای واقعی و سه بعدی کردن تصاویر و المان ها تاکید کند، بر کاربردی بودن، سهولت در استفاده از سایت و وضوح تاکید دارد. طراحی سایت فلت، جایگاه خاصی در بین طراحان سایت دارد. شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران نیز، طراحی وب سایت فلت را برای کاربردی تر شدن و ساده تر شدن وب سایت شما مورد استفاده قرار داده و با استفاده از تکنولوژی های روز، وب سایتی درخور اهدافتان را تهیه خواهند کرد.

6 آذر 1396

دیدگاه های این مقاله

3 + هفده =