09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

راهنمایی مفید برای طراحی جلد کتاب

اجازه دهید صادق باشیم، در اکثر مواقع همه ما کتاب را بر اساس جلدش قضاوت میکنیم. طراحی جلد کتاب بسیار اهمیت یافته و حتی جوایزی را به خود اختصاص داده است.
طراحی جلد کتاب

اجازه دهید صادق باشیم، در اکثر مواقع همه ما کتاب را بر اساس جلدش قضاوت میکنیم. کتاب هایی با گرافیک خوب و فونت های گیرا و جلدهای با کیفیت فروش بیشتری از آنهایی که فاقد آن هستند، میکنند. بر خلاف آنچه که گروهی از مردم میگویند، جلد کتاب ها بی اهمیت نیست.

طراحی جلد کتاب بسیار اهمیت یافته و حتی جوایزی را به خود اختصاص داده است. بازدیدکنندگان جایزه ی سالانه ای برای طراحی جلد با یک هیئت داوران طراحی کردند. فرآیند سنتی طراحی جلد کتاب ممکن است، بسیار وقت گیر باشد و نتایج آن اکثراً برای تولید، ناامید کننده بوده است.

راه جدید برای طراحی جلد کتاب

اینترنت؛ روش سریع و موثری برای ایده ها و بازخوردها پدید آورده است. امروزه مردم میتوانند آثار گرافیکی را لایک یا به اشتراک بگذارند. ارتباطات بین علاقه مندان کتاب و طراحی جلد کتاب را از طریق اینترنت باز نشر میکنند. عمل دیگری که بین نویسندگان و طراحان رایج شده است، جلدها را برای دریافت بازخوردها پیش از انتشار به معرض دید میگذراند. اکنون ما نگاهی می اندازیم تا ببینیم که طراحی کتاب چگونه خواهد شد.

طراحی یک مفهوم

پیش از ایجاد یک طرح مختصر برای جلد کتاب، پیش از ایجاد یک طرح برای خود، شما باید پیامی را که در نظر دارید که انتقال دهید را مشخص کنید. از خود بپرسید: چه گزاره ای پیام کتاب را انتقال میدهد. مخاطبان هدف در جستجوی چه چیزی هستند. الهام، موفقیت، دستاوردها، دانش ها، عشق، شور، قتل یا انتقام؟

برای تهیج انگیزه و احساسات، موثر واقع خواهد شد و کمک به پدید آمدن مجموعه ای ایده ها و استعارات بصری به تبعیت از تصاویر منجر میشود. انتخاب پالت های رنگی، تایپوگرافی، چیدمانی که کمک میکند تا بفهمید کتاب تماماً در مورد چیست؟

اگر میخواهید جلد کتاب خود را طراحی کنید، ابتدا ایده های خود را تجمیع کنید. اینجا مجموعه از توصیه های مفید و ترفندهایی برای در نظر گرفتن طراحی، آموزش و الهامات گرافیکی برای پروژه شما است، موفق باشید.

نکته های طراحی جلد کتاب

هیجان ایجاد کنید و جلب توجه کنید. هدف اصلی هر جلد کتابی ایجاد هیجان است. جلد یکی از بهترین ابزار برای بازاریابی شماست. این همان دلیلی است که شما باید کاری کنید که مردم آهنگ های خود را متوقف کنند و علائق خود را بیابند. جلد کتاب به مانند قلابی است که کتاب شما را در بازار پخش میکند.

طراحی جلد کتاب

ژانر کتاب مهم است. جلد کتاب باید ژانر کتاب را نشان دهد. اگر کتاب شما غیر داستانی است، جلد آن باید حوزه آن را نشان دهد. این بسیار خوب است که جلد کتاب و حوزه آن به خواننده فرصت مدیریت کتاب را میدهد.

مینیمالیسم؛ کمتر بهتر است. سبک های مینیمال به زمان خاصی تعلق ندارند و کمک میکند تا مخاطب روی عنوان کتاب و اسم نویسنده تمرکز کند.

طراجی جلد کتاب

چگونه غلط انجام دهیم. تمرین بسیار خوبی است که آثار بد را نیز بررسی کنیم. در حقیقت جلد کتاب های کم ارزش و بی اهمیت به خودی خود الگوی رفتاری میشوند.

طراحی جلد کتاب
29 دی 1395

دیدگاه های این مقاله