09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

تفاوت پوستر و بنر

پوستر و بنر هر دو به عنوان یک ابزار تبلیغاتی می باشند. در جامعه مدرن امروزی از آن ها به عنوان تبلیغ و گسترش محصولات و خدمات به کاربران استفاده می شوند.
اندازه استاندارد پوستر

پوستر و بنر هر دو به عنوان یک ابزار تبلیغاتی می باشند. در جامعه مدرن امروزی از آن ها به عنوان تبلیغ و گسترش محصولات و خدمات به کاربران استفاده می شوند. اما در واقع پوستر و بنر یکی نیستند و متفاوت می باشند. پوستر از کاغذهای چاپی ساخته می شود و برای اتصال به دیوار یا دیگر مکان هایی که عمودی هستند، استفاده می شود اما بنرها از وینیل ( یک نوع پلاستیک مخصوص) ساخته می شود و اتصال و آویزان کردن از مکان بزرگ یا حمل کردن توسط افراد در رویداد هایی مانند تجمعات به کار می رود.

پوستر چیست؟

یک پوستر، یک کاغذ چاپی است که برای اتصال به دیوار یا دیگر سطوح عمودی استفاده می شود. پوستر عموماً شامل شکل و متن هستند، اما می توان در آن ها به طور کامل متن یا عکس هم به کار برد. از پوسترها برای دادن اطلاعات به افراد استفاده می شود و از نظر هزینه نسبت به روش های دیگر اعلان خبر و اطلاعات، مقرون به صرفه است. برای همین طراحی پوستر امروزه بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

بنر چیست؟

بنر، چیزی شبیه پارچه از جنس وینیل که به صورت افقی و دراز است که برروی آن شعار یا مطلب خاصی مانند خوش آمد گویی، تسلیت و غیره نوشته می شود. از بنرها اصولا در تظاهرات، راهپیمایی ها، مراسم ها و غیره استفاده می شود. همچنین شرکت ها و سازمان ها برای تبریک یا اعلان ورود یک محصول جدید به کار می برند. بنرها توسط افراد یا هلیکوپتر ها در سطح شهر حمل می شود.

تفاوت پوستر و بنر:

مواد سازنده

پوستر: کاغذ چاپی

برن: وینیل

اندازه

پوستر: اندازه های مختلفی دارند اما عموما کوچکتر از بنر هستند.

بنر: بزرگتر ازپوستر هستند و به شکل مستطیلی هستند.

محتوا

پوستر: محتوای متنی و گرافیکی در آن استفاده می شود.

بنر: فقط شامل چندتا کلمه است.

اندازه فونت

پوستر: اندازه های فونت آن اصولا کوچک است.

بنر: خیلی بیشتر از اندازه فونت پوستر است که از راه دور کاملا خوانده شود.

خوانایی

پوستر: از فاصله دور نمی توان خواند.

بنر: باید بتوان از فاصله دور خواند.

موقعیت

پوستر: در دیوار ها یا سطوح عمودی نصب می شود.

بنر: برروی مکان های بزرگ نصب می شود یا توسط افراد قابل حمل است.

 

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید:

10 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

چهار × یک =