09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

ساختار پوستر

پوسترها باید متفاوت باشند و در استفاده از فضای آن ها خلاقیت استفاده شود. اما در طراحی پوستر ، اصول پایه و رایجی وجود دارد که هر کسی باید آنها را رعایت کند.
اندازه استاندارد پوستر

پوسترها باید متفاوت باشند و در استفاده از فضای آن ها خلاقیت استفاده شود. اما در طراحی پوستر ، اصول پایه و رایجی وجود دارد که هر کسی باید آنها را رعایت کند. بعضی از این اصول بسته به شرایط ممکن است، استفاده نشوند و در حالت کلی هر پوستری به این موارد نیاز دارد که ساختار پوستر را تشکیل می دهند. از این رو ساختار پوستر از موارد زیر تشکیل می شود:

بخش هدر

همه پوسترها به هدر نیاز ندارند. در حالت کلی در این قسمت لوگوی سازمان یا دپارتمان قرار داده می شود. فقط تنها نکته ای را که باید رعایت کنید، قرار دادن لوگو در مکان صحیح آن است که اصولا در وسط و بالای پوستر قرار داده میشود.

بخش عنوان

عنوان باید کاملا واضح باشد و خیلی هم طولانی نباشد. به خاطر محدودیت فضا، اصولا بعد از لوگو قرار داده می شود. همچنین باید فاصله مناسبی با دیگر المان ها داشته باشد و از نظر فونت به اندازه ای باشد که توجه کاربران را همان اول به خود جلب کند.

عکس و آدرس نویسنده

در تبلیغات با پوستر، هیچگاه نویسنده یا مالک تبلیغ، در کنار پوستر قرار نمی گیرد، در عوض عکسی از خود در پوستر قرار می دهد. البته این عکس صرفاً عکس خود نویسنده نیست. می تواند عکس محل هم باشد. مثلاً در تبلیغ تئاترها می توان از عکس سالن یا بازیگران استفاده کرد. همچنین باید آدرس و راه های ارتباطی (آدرس فیزیکی، ایمیل، تلفن، ساعت شروع و پایان) را به کاربرد.

محیط اصلی

محیط اصلی می تواند به صورت های مختلفی تقسیم بندی شود. ولی حالت عمومی آن، تقسیم بندی براساس ستون است. در محیط اصلی، اطلاعات اصلی که قرار است که به کاربران نمایش داده شود، قرار می دهیم.

فوتر

فوتر هم یک مورد اختیاری است و اصولاً در آن راه های ارتباطی و جزئیات تماس قرار داده می شود. تنها قسمتی است که اصلا برای کاربران مهم نیست که بتوانند از راه دور آن را بخوانند و اصولاً از فونت ریزتری نسبت به کل پوستر در آن استفاده می شود.

پس زمینه

اغلب پوستر ها از عکس به عنوان پس زمینه خود استفاده می کنند. این نوع پس زمینه می تواند مناسب باشد، البته به شرطی که از عکس های ساده استفاده شود تا حواس اصلی کاربر را نسبت به موضوع اصلی پرت نکند. اگر هم نمی توانید از عکس استفاده کنید، بهتر است که از رنگ ساده  به جای آن به کار ببرید.

 

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید:

رتبه الکسا چیست؟ / امکانات صفحه اصلی گوگل /  هاست چیست؟ / ساخت سایت در گوگل به چه صورت می باشد؟ / ترجمه گوگل به همراه امکانات آن / قیمت طراحی سایت به همراه امکانات جانبی / طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را همین حالا سفارش دهید. / طراحی سایت یعنی …

14 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

4 × 3 =