09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

تولید محتوای مناسب برای بهبود سئو سایت

همانطور که می دانید، محتوای مناسب، یکی از اصلی ترین فاکتورها برای بهبود سئو سایت و افزایش تاثیر بر مخاطبان می باشد

همانطور که می دانید، محتوای مناسب، یکی از اصلی ترین فاکتورها برای بهبود سئو سایت و افزایش تاثیر بر مخاطبان می باشد. بسیاری از صاحب نظران در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ بر این عقیده هستند که نباید به هیچ وجه محتوا را فدای سئو کرده و برای افزایش جذب مخاطبان، می بایست محتوایی با کیفیت بالا داشت. بازاریابی محتوا و سئو، عناصری به هم پیوسته هستند که هرکدام بدون دیگری کارایی نداشته و نمی توان از هیچ کدام برای افزایش کارایی دیگری صرف نظر کرد. بنابراین باید گفت، محتوا جز اصلی و مهم برای سئو سایت است و می توان از طریق آن، بهینه سازی موتورهای جستجو را با بالاترین کیفیت به انجام رساند.

با این حساب، باید دید بهترین و تاثیرگذارترین ویژگی که یک محتوای خوب می تواند از آن بهره ببرد چه بوده و چگونه این روند می تواند به سئو سایت شما کمک کند.

  1. تدوین استراتژی کاربردی

استراتژی کاربردی محتوا، معرفی کننده روش هایی مناسب برای آفرینش، بازآفرینی، مدیریت و تهیه چارچوب هایی است که محتوای شما را با بیشترین کیفیت برای مخاطبان کاربردی می کند. استراتژی های محتوا، با توجه به اهداف سازمان شما تدوین یافته و راهکارهایی را ارائه می دهد که با شناخت کلمات کلیدی که بیشترین بازدید را از طرف کاربران دارند، محتوایی درخور و مناسب را تهیه کرده تا بتوانید علاوه بر بهینه سازی موتورهای جستجو و بالا بردن بازدید، کیفیت مطالب تهیه شده خود را نیز افزایش دهید. بنابراین، یک استراتژیست محتوا می بایست با شناخت دقیق و درستی از مخاطبان هدف، وب سایت های رقیب و المان های دخیل در طراحی سایت شرکتی ، مسیری را مشخص می کند که از طریق آن، کاربران را ترغیب به ادامه مسیر در سایت کرده و در نتیجه افزایش خرید و یا استفاده از خدمات را به دنبال داشته باشد.

  1. توجه به تجربه کاربری

آنچه به عنوان محتوا از آن نام برده می شود، مجموعه ای از مطالب تالیفی و یا ترجمه شده است که علاوه بر بهبود سئو سایت، می بایست برای مخاطبان سایت شما نیز کاربردی بوده و تجربه کاربری (UX) را که خود تاثیر عمده ای بر مراجعات بعدی به سایت شما  و در نهایت بهبود سئو وب سایتتان خواهد داشت، را بهبود ببخشد. تجربه کاربری مناسب، به معنای تاثیر بالاتر بر کاربر و به اشتراک گذاشتن بیشتر آن با سایرین است. با این اوصاف، محتوایی که با هدف جلب نظر مخاطبان و بهبود رابط کاربری تهیه شود می بایست ساده، روان، قابل استناد، جذاب، آموزنده، مداوم و جامع باشد. بنابراین، در نظر گرفتن مخاطبان و نظرات آنها در هنگام تولید محتوا بسیار مهم است. باید دقت داشته باشید که مخاطبان شما می توانند از تمامی اقشار جامعه و با سنین گوناگون باشند و تمامی مطالب شما برای استفاده آنها و درگیر شدن آنها با سایت شما و در نهایت افزایش به اشتراک گذاری و بازدید از سایت شما تهیه می شود؛ بنابراین، دقت داشته باشید محتوای خود را به گونه ای تهیه کنید که برای عمده جمعیت جامعه قابل استفاده بوده و بتواند نیازهای آنان را در موضوعی مشخص تا حد زیادی بر طرف کند. برای مثال اگر قصد نوشتن مطالبی در مورد طراحی پوستر را دارید، محتوای شما باید به چندین بخش تقسیم شده و بتواند نیازهای طراحان مبتدی و حرفه ای را همزمان برآورده کند.

تولید محتوا متناسب با نیاز مخاطبان

در هنگام نوشتن محتوا، خود را در جایگاه مخاطب گذاشته و از دیدگاه او به مساله بنگرید. چه چیزهایی نیاز دارد؟ به دنبال یافتن چه مطالبی در دنیای آنلاین شروع به جستجو میکند؟ چه طور می توان او را ترغیب به خواندن ادامه متن خود کنیم؟ رقبای شما از کدام ترفندها برای جذب بیشتر مخاطبان استفاده می کنند؟

استفاده از سرتیترهای جذاب یکی از راه هایی است که در محتوای مبتنی بر نظر مخاطبان انجام می شود. در این حالت، مخاطبان با نگاهی گذرا بر متن شما، آن را برای خواندن آسان تر یافته و تمایل برای ادامه مطالعه محتوای شما بیشتر خواهد شد. بنابراین، استفاده از سرتیترهایی که کلمات کلیدی نیز در آنها به خوبی به کار برده شده باشند، می تواند یکی از روشهای مناسبی باشد که باعث مرور سریع و آسان مطلب شده و به احتمال به اشتراک گذاری آن و در نتیجه افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد.

رعایت دستورزبان فارسی

هنوز مشخص نیست که رعایت و یا عدم رعایت علائم نگارشی، دستورزبان فارسی و یا املا صحیح کلمات بر سئو سایت تاثیرگذار است یا خیر اما رعایت این نکته مهم، بر افزایش رابط کاربری شما تاثیرگذار بوده و در جلب نظر مخاطب و اطمینان وی تاثیر بسزایی دارد. توجه به رسم الخط فارسی و یا سایر زبان های ترجمه شده سایت شما، زیبایی و یکنواختی مناسبی ایجاد کرده و منجر به بهبود ظواهر بصری سایتان خواهد شد. با این حساب همواره لازم است تولید محتوای خود را به افرادی بسپارید که نمونه و سوابق کاری قابل قبولی در این حوزه داشته باشند.

  1. استفاده از متخصصان سئو

چگونه میتوان به طور صحیح از کلمات کلیدی استفاده کرده و آنها را به گونه ای در متن جای دهید که علاوه بر بهینه سازی سایت شما، محتوا را نیز بهبود بخشد. استفاده از تعداد زیاد کلمات کلیدی در سایت، امتیازی منفی برای سئو سایت شما محسوب شده و نتیجه ای عکس در موتورهای جستجو خواهد داشت. استفاده صحیح از کلمات کلیدی نیاز به متخصصان این امر داشته و کاربرد اشتباه آن نه تنها سایت شما را بهینه نکرده بلکه اثر منفی نیز خواهد داشت. برای استفاده از خدمات و امکانات شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران و یا سایر شهرهای ایران، می توانید با استفاده از موتورهای جستجوی آنلاین، اطلاعاتی را به دست آورید. عمده این سازمان ها خدمات سئو و استفاده از کلمات کلیدی را نیز به طور کاملا حرفه ای برای شما به انجام رسانده و نگرانی شما من باب به هدر رفتن هزینه ها را تولید محتوای مبتنی بر سئو را برطرف خواهند کرد.

6 آذر 1396

دیدگاه های این مقاله