09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

RSS چیست

آر اس اس باعث می شود که در وقت و انرژی تان صرفه جویی کنید و نیازی نیست که برای خواندن خبرها یا مطالب سایت ها به همه آن سایت ها بروید بلکه آر اس اس کمک ...
RSS چیست

RSS برای منتشر کردن اطلاعاتی است که میخواهیم در زمان خاصی بروز رسانی شوند. مثل نوشته های وب یا عنوان های خبری.

ساختمان RSS از زبان برنامه نویسی XML تشکیل شده است.

بر اساس ورژنی که استفاده می شود فیدها نیز تغییر میکنند. گردآورنده‌هایی وجود دارند که قابل استفاده روی دسکتاپ هستند. آن ها نرم افزارهای متداولی هستند که امروزه از آن ها استفاده میشود.

گردآورنده‌ها همچون پلاگینی که در موتورهای جستجو نصب شده و بدون دخالت نرم افزار دیگری می توان فیدهای مورد علاقه ی خود را خواند.

ویژگی مهم دیگر RSS این است که می توان فید وب های خاصی را که به آن علاقه دارید در آن ثبت کنید و حتی می توانید موضوعات فیدها را هم با بقیه افراد به اشتراک بگذارید.

ویژگی گردآورنده‌ها این است که آنلاین هستند و بسیاری از وب سایت ها را بروزرسانی می کنند و آنها را برای شما ثبت می کند.

حتی میتوان RSS ها را با ایمیل دریافت و یا ارسال کرد.

مثلا شما علاقه خاصی به سایت های طراحی پوستر دارید ولی وقت نمی کنید که به همه آن ها سر بزنید و مطالب را بخوانید پس آر اس اس کمک می کند که هر وقت مطالب این سایت ها بروز شد، شما از آن مطلع شوید.

RSS بخاطر ساده بودن و راحتی طرفداران زیادی دارد.

 آر اس اس باعث می شود که در وقت و انرژی تان صرفه جویی کنید و نیازی نیست که برای خواندن خبرها یا مطالب سایت ها به همه آن سایت ها بروید بلکه آر اس اس کمک می کند که وقتی سایتی مطالبش بروزرسانی می شود به صورت خودکار برای شما ارسال شود.

آر اس اس به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد:

  1. زمانی که شما می خواهید اطلاعات مورد علاقه تان را انتشار دهید، برای شما کار انتشار و اشتراک مطالبتان را انجام می دهد. مثلا یک مطلب درباره طراحی جلد کتاب دارید که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید، آر اس اس این کار را برای شما انجام می دهد.
  2. زمانی است که دوست دارید مطالب و اطلاعاتی را جمع آوری و استفاده کنید که در ابن صورت آر اس اس کار جمع آوری را برای شما انجام می دهد.

برای داشتن قابلیت ار اس اس در وب خودتان نیاز به هزینه های گزاف نیست. چرا که معمولا هر وب سایتی نرم افزار مدیریت محتوا و از این قبیل فیدها را دارد و هر وب سایتی یا وبلاگی به طور خودکار آر اس اس را تولید می کنند و وقتی خبر یا مطلبی در سایت قرار بگیرد و بروز رسانی شود آر اس اس آن را در بولتن خاص خودش بروز می کند.

اولین قدم برای استفاده از ار اس اس این است که جیمیل داشته باشید تا از گوگل ریدر بتوانید استفاده کنید.

11 خرداد 1396

دیدگاه های این مقاله

18 − 6 =