09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

آنچه پیش از راه اندازی وب سایت خود باید بدانید

راه اندازی وب سایت جدید خود و یا وب سایتی که طراحی آن را به روزرسانی کرده اید، لحظه ای هیجان انگیز می باشد.

راه اندازی وب سایت جدید خود و یا وب سایتی که طراحی آن را به روزرسانی کرده اید، لحظه ای هیجان انگیز می باشد که انتظارات زیادی از این لحظه خواهیم داشت. در این زمان رویای شما به واقعیت میپوندد و انتظار تا زمان مشاهده واکنش مشتریان، دوستان و اعضای خانواده بسیار دشوار است.

در دام نیافتید

شما می بایست بسیار مراقب اشتباهی که عمده افراد مرتکب آن می شوند باشید؛ ما این مشکل را بارها و بارها در افراد مختلف مشاهده کرده و نام آن را کمالگرایی گذاشته ایم. این اشتباه از میکرومنیج کردن وب سایت نشات می گیرد. در جریان این مشکل، به جای تمرکز بر راه اندازی وب سایت و دریافت فیدبک از مشتریان و کار بر روی آنها، بر روی مشکلات خود متمرکز شده و با کوچکترین اشکالات دیده شده ناامید خواهید شد.

بسیاری از افراد در دام این مشکل رها می شوند درصورتیکه برای برنامه نویسان و یا طراحان یک سایت، تغییر و تنظیم آنچه مشتریان نیازمند آن هستند کار دشواری نبوده و مواجه شدن با اشکالات موجود در طراحی وب سایت و فیدبک های دریافت شده از طرف مشتریان نشان از توجه شما به وب سایت خود و چگونگی پیش روی در آینده خواهد داشت.

بنابراین، نگرانی زیادی نداشته باشید؛ راه اندازی اولیه سایت و دادن زمان کافی به دوستان و اعضای خانواده برای ارائه فیدبک ها و نظرات خود بهتر از انتظار برای تکمیل همه اشکالات، تنها به منظور عدم دریافت فیدبک های مناسب از مشتریان است. بهتر از تغییرات نهایی را پس از راه اندازی نسخه اولیه و کاربردی وب سایت خود بر روی سایت اعمال کنید.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی بخشی از وب سایت شما بوده و امروزه ییکی از بهترین منابع ایجاد ترافیک و بهبود وضع کسب و کار آنلاین به حساب می آیند. اطمینان حاصل کنید که صفحات و حساب های شخصی در شبکه های اجتماعی مورد نیاز شما تماما ایجاد شده و لینکی برای همه آنها در اختیار دارید که در هنگام طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود از آن استفاده کنید. تمرکز خود را تنها به کمیت معطوف نکرده و سعی کنید کیفیت را نیز در کار خود بگنجانید؛ تنها از شبکه هایی استفاده کنید که مناسب زمینه کاری شما بوده و بتوانید آنها را هندل کنید و با گذشت زمان امکان به روزرسانی آنها مطابق با نیاز مشتری را داشته باشید.

تست کردن

عملکرد وب سایت خود را آزموده و اطمینان حاصل کنید که مطابق با انتظار شما کار می کند.

با اینکه برنامه نویسان و طراحان ابزارهای گوناگون برای تست کردن دارند اما همیشه مساله ای در سایت وجود دارد که نیاز به تنظیم و بازنویسی دارد. یک محصول تازه (وب سایت) همواره نیاز به بازنگرای و تست شدن دارد. گرچه بسیاری از این مسیرها توسط برنامه نویسان و طراحان انجام می شود اما تست کردن شما به طور شخصی می تواند بسیار مفید فایده باشد.

محتوا

اطمینان حاصل کنید که محتوای کافی بر روی وب سایت خود در مدت زمانی مشخص، برای مثال یک هفته، دارید. با اضافه کردن یک بلاگ، صفحه محصولات و صفحه راهنما، سایت خود را تازه و قابل استفاده قرار می دهید؛ تمام آنچه که گوگل و سایر موتورهای جستجو به آن نیاز داشته یک سایت کاربردی، با محتوای معنادار و مناسب است.

محتوای شما می بایست برای مشتریان مفید باشد. شما باید در مورد کاری که انجام می دهید و محصولی که به فروش می رسانید به طور واضح صحبت کنید. همچنین، صحبت درباره این موضوعات بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت وب سایت شما روانه کرده و گوگل و سایر موتورهای جستجو شما را به عنوان یک وب سایت حرفه ای که به طور مرتب در مورد موضوعات مرتبطی محتوای مناسب تولید می کند و می شناسد.

آرام باشید و لذت ببرید

هرکسی بعد از راه اندازی وب سایت کسب و کار خود به صورت آنلاین، هیجان زده خواهد شد. خیلی طبیعی است که انتظارات بالایی از این مدیای جذاب خود داشته باشید. پیش از هرچیز باید بدانید که ممکن است زمان نسبتا زیادی طول بکشد تا ترافیک زیادی را بر روی سایت خود مشاهده کرده و آنچه از وب سایت خود انتظار دارید برای شما رخ دهد؛ مگر اینکه وب سایت شما حاوی کمپین بزرگی باشد که تبلیغات آنلاین و غیر آنلاین برای آن در سطح گسترده ای مانند طراحی پوستر و بنرهای مختلف در سطح شهرها به نمایش درآمده باشد. تنها به خاطر داشته باشید این اتفاق بالاخره رخ داده و بازدید کنندگان شما رو به افزایش خواهند گذاشت؛ پس برای مواجه با آن لحظه خود را آماده کنید.

برنامه ریزی داشته باشید

انجام پژوهش های عمیق در حوزه مارکتینگ به شما در دستیابی به اطلاعاتی پیرامون رقابت شما با سایرین و ارائه اطلاعاتی برای بهبود استراتژی های فعالیتتان کمک کننده خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که این ایده ها را به طور دقیق نوشته و برای اجرا و پیاده سازی آنها در زمان لزوم آمادگی دارید.

28 فروردین 1400

دیدگاه های این مقاله

سه × 4 =