09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

لزوم استفاده از سامانه ی مدیریت محتوا در چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو بخش مهمی از موفقیت وبسایت محسوب می شود.

اگر نگوییم صدها، باید گفت که تعداد زیادی منبع آزاد سامانه ی مدیریت محتوا (CMS) در دنیای امروزه ی اینترنت قابل دسترسی هستند. چرا همه به خودشان اجازه می دهند یک سامانه ی مدیریت محتوای اختصاصی را معرفی کنند؟ پاسخ در عین سادگی پیچیده است.

اگر یک کسب و کار کوچک بودید و تصمیم داشتید که کوچک بمانید توصیه ای مبنی بر استفاده ازCMS نمی کردم. در حقیقت سیستم های اختصاصی را پیشنهاد نمی کنم چرا که هر سیستم به صورت تخصصی برای یک سایت طراحی شده است. دلیلش هم این است که با هزینه کردن برای این سیستم بیشتر از آنکه از آن استفاده کنید راه یاد خواهید گرفت، به علاوه شما در حقیقت برای بازسازی چرخ های وبسایتتان هزینه می کنید قیمت طراحی سایت را به این صورت تعیین می کنید. به جای اینها توصیه می کنم که آن مبلغ را صرف متمایز کردن خودتان در طراحی و بازار موتورهای جستجوگر بکنید.

بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها در این دسته قرار می گیرند، آنها به جز یک سیستم مدیریت محتوای ساده مثل wordpress یا  Druple چیز دیگری نیاز ندارند.

مهم ترین چیزهایی که می بایستی درباره ی راه اندازی یک سامانه ی مدیریت محتوا بدانید شامل موارد زیر است:

  • داشتن یک سامانه ی مدیریت محتوا به معنی اختصاصی بودن آن نیست
  • اینکه آیا داشتن یک سیستم مدیریت محتوا لزومی دارد یا خیر به نیازهایتان بستگی دارد
  • راه حل هایی که به صورت سفارشی ساخته شده اند اگر به درستی توسعه داده شوند، سریع تر جواب خواهند داد
  • CMS برای وبسایت های تازه کار توصیه نمی شود
  • معمولا مشتریان سازمانی نسخه ی سفارشی سیستم های تولید محتوا را اجرا می کنند
  • WORDPRESS برای وبسایت های تازه کار گزینه ی بهتری ست
  • وقتی راجع به کارایی بالای وبسایت ها صحبت می کنیم مسیر مبهم می شود و زمانی که راجع به امکان سفارشی سازی کاربری و ترکیب با سیستم های پشت صحنه صحیت می کنیم مبهم تر نیز می شود.
  • برای اثبات مثال قبلی باید بگوییم که wordpress و druple سامانه های مدیریتی قدرتمندی هستند. تنها با کمی تلاش در جهت پیکربندی، گسترش، تعمیر، خرید سخت افزارهای یدکی و تنظیم این نمونه ها برای مهار ترافیک، می توان نتایج خوبی از آنها گرفت.
  • ساخت وبسایت هایی با کارایی بالا، چه تجاری و چه صرفا وبسایت های اطلاع رسانی، کار بیشتری از وبسایت های معمولی می طلبد: آنها برنامه ها مخصوصی را با مجموعه ای از مفروضات سفت و سخت برای اجرا، پاسخگویی و قابلیت بهینه سازی موتورهای جستجو می طلبند.

سئو و سامانه ی مدیریت محتوا

بهینه سازی موتور جستجو بخش مهمی از موفقیت وبسایت محسوب می شود، بنابراین مهم است که پیش از انتخاب سامانه ی مدیریت محتوا و پیش از طراحی سایت به آن فکر کنید. برخی از این سامانه ها با الگوهای URL خاصی ساخته شده اند، پلاگین های مشخصی را ارائه می دهند و می توانند برای یک نوع وبسایت مناسب باشند، اما احتمالا روی انواع دیگر وبسایت به خوبی عمل نکنند (برای مثال سیستم فعال روی یک سایت تولید محتوا در مقابل یک سایت تجارت الکترونیک).

تعداد زیادی پلاگین WordPress SEO وجود دارد و به خوبی روی سایت های محتوایی کار می کند. Magento که یک پایگاه خرید الکترونیکی و سیستم مدیریت محتوا می باشد از جمله برنامه هاییست که کار کردن با آن بسیار سخت است.

1 آذر 1401

دیدگاه های این مقاله

پنج × 1 =