09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

سئو و کمک به افزایش رتبه وب سایت

موتورهای جستجو، محتوای درون وب را توسط برنامه های کامپیوتری به نام ربات ایندکس می کنند

بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو)، فعالیتی است که بر طبق آن یک وب سایت (کدنویسی، محتوا و لینکها) برای افزایش ترافیک یک موتور جستجوی خاص مانند گوگل، یاهو یا بینگ، بهینه سازی می شود.

موتورهای جستجو، محتوای درون وب را توسط برنامه های کامپیوتری به نام ربات ایندکس می کنند. این ربات ها در وب سایت حرکت کرده یا به اصطلاح از لینکی به لینک دیگر می خزند. برای انجام بهترین نتیجه جستجو، موتورهای جستجو صفحات وب را ارزیابی می کنند.

معنادار بودن- معنادار بودن محتوای یک سایت به ارتباط نزدیک آن با جستارهای جستجو بستگی دارد. محتوای یک سایت هنگامی که عبارات سوالی در تایتل و هدینگ های محتوای آن وجود داشته و تگ های HTML وجود دارند بیشتر خواهد شد.

عمومیت- اهمیت یک وب سایت بستگی به تعداد دفعاتی است که سایر سایت ها به آن لینک داده باشند. این کار بک لینک نامیده شده و خارج از مراحل کد نویسی و یا طراحی وب سایت توسط سئو کار انجام می شود. هنگامی که این بک لینک ها از یک سایت بسیار معتبر آمده باشد، وزن بیشتری را حمل کرده و اعتبار بیشتری برای سایت مبدا به دنبال دارند.

روش های بسیاری برای بالا بردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو وجود دارد که در ادامه به بیان برخی از آنها می پردازیم.

محتوای منحصر به فرد

کلمات کلیدی بکری که مخاطبان شما برای یافتنتان از آنها استفاده کرده و بیشترین جستجو را دارند، شناسایی کنید. هر زمان که شما محتوایی را در سایت خود اضافه می کنید، بلاگ، توضیح محصولات و یا بخش درباره ما و غیره، این محتوا می بایست غنی از این کلمات کلیدی بکر و پر استفاده باشد. محتوای منحصر به فرد و با کیفیت همچنین دلیلی برای سایر سایت ها ایجاد می کند که به شما لینک داده و بک لینک هایی را که یکی از فاکتورهای اصلی محبوبیت شما و شناخته شدن توسط موتورهای جستجو هستند را از سایت شما به خارج ایجاد کنند. بنابراین در هنگام طراحی سایت شرکتی خود و پس از آن در هنگام قرار دادن محتوای متنی، به بهترین نوع محتوا دقت داشته باشید.

قرار دادن کلمات کلیدی در جایگاه صحیح

این کلمات کلیدی می بایست در تایل صفحه، هدینگ ها و ساب هدینگ ها (هم در محتوا و کدنویسی) دخیل بوده و درج شوند. بااینحال، استفاده از این مسیر به معنای آن نیست که شما می بایست این کلمات را در هر جایی جای بدهید. از کلمات کلیدی در جایگاهی استفاده کنید که معنادار بوده و اگر این کلمات در یک جایگاه معنای مشخصی ندارند، کلمات را با نوع مناسب آن جایگزین کنید.

نقشه سایت خود را تعیین کنید

نقشه سایت می تواند سئو سایت شما را با نشان دادن لینک های موجود در صفحات سایت شما به موتورهای جستجو و عدم از دست رفتن لینک های تولیدی شما، بهبود ببخشد. صفحات سایت خود را از تعیین کرده و سعی کنید آن را بیش از کلیک رایج بر روی صفحه خانه قرار دهید. ابزارهای گوگل وب مستر، که از طریق کنترل پنل شما قابل مشاهده هستند، نحوه ایجاد نقشه سایت و سابمیت کردن آن در گوگل را به شما نشان می دهند.

استفاده از افراد حرفه ای

استفاده از تجربیات شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و سئو که تجربه بیشتر و بالاتری نسبت به شما دارند، می تواند کمک بزرگی به افزایش سئو سایت شما و بهبود وضعیت ترافیک سایتتان کند. اما دقت کنید پیش از شروع به انجام فعالیت و همکاری با این موسسات، از قیمت طراحی سایت و انجام خدمات سئو به طور کامل اطلاع کسب کرده و با سایر موسسات مقایسه و بهترین خدمات را انتخاب کنید.

29 دی 1400

دیدگاه های این مقاله