09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

وب سایت B2B چیست؟

وب سایت B2B به شرکت ها و فروشگاه ها کمک می کند تا با یکدیگر در ارتباط بوده و بتوانند محصولات و خدمات خود را به یکدیگر به فروش برسانند.

وب سایت B2B به شرکت ها و فروشگاه ها کمک می کند تا با یکدیگر در ارتباط بوده و بتوانند محصولات و خدمات خود را به یکدیگر به فروش برسانند. در واقع سایت مشتری B2B، کاربر عادی نیست و یک شرکت و فروشگاه همانند خود سایت اصلی که قصد خرید کالا از آن برای مصارف کارخانه یا شرکت خود دارد. برای یک مثال یک کارخانه تولید کننده قطعات اولیه پلاستیک می تواند با سایت B2B محصولات خود را به کارگاه هایی که پلاستیک های بزرگتری مانند ظرف تولید می کنند به فروش برساند.
از سایت B2B برای انجام معاملات بین کسب و کارها و همچنین فرآیند یافتن شریک کاری جدید استفاده می شود. به عبارتی دیگر در سایت B2B فروشنده سعی می کند خریدارانی را پیدا کند که اولا شرکت یا یک کسب و کار هستند و دوما با کاربر نهایی برای فروش محصولات در ارتباط می باشند.
سایت B2B نقش مهمی در گسترش ارتباط بین کسب و کار برقرار میکند. ارتباط بین عمده فروش و خرده فروش به راحتی از این سایت برقرار می شود. انواع سایت B2B شامل سایت شرکت ها، کارخانه ها،سایت اطلاعاتی، سایت کارگاه ها می باشد. قیمت طراحی سایت B2B از بقیه ارزانتر می باشد زیرا نیاز به خدمات و تکنولوژی خاصی ندارد و اصولا خیلی هم بروزرسانی در آن انجام نمی شود.
در سایت B2B اطلاعاتی که قرار میگیرد کاملا تخصصی است و کاربر عادی به هیچ وجه متوجه عبارت تخصصی آنها نمیشود. حتی ممکن است به خاطر نوع کارآن بازدید کننده کمتری داشته باشد اما می توان این امید را داشت که مخاطبان آن واقعی هستند و افرادی میباشند که واقعا به دنبال محصولات شما وارد سایتتان شده اند.
از نظر پایگاه داده و طراحی همانطور که بیان شده کاملا ساده می باشد و نیاز به برای به کاربردن خیلی از تکنیک های بروز و امنیتی در آن نمی باشد و همچنین کارهای تبلیغات اینترنتی هم برای آن ها انجام نمی شود.

21 بهمن 1395

دیدگاه های این مقاله

15 − نه =