09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

PHP چیست؟

PHP یک زبان اسکریپتی خیلی محبوبی بین توسعه دهندگان و برنامه نویسان وب است. رایگان و اپن سورس است و با تمامی هاستینگ های وب کاملا سازگاری دارد.

PHP چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

PHP یک زبان اسکریپتی سمت سرور است که می توان در کدهای HTML استفاده شود. PHP می تواند صفحات وب که با HTML طراحی شده اند را تحت کنترل کاربر و ادمین آن در بیاورند یعنی می توان صفحات استاتیکی که فقط کاربر می تواند آن ها را ببیند به صورت داینامیک در بیاورید تا امکان تعامل را به کاربران بدهد. سینتکس های PHP شبیه زبان C و پرل است.

PHP یک زبان اسکریپتی خیلی محبوبی بین توسعه دهندگان و برنامه نویسان وب است. رایگان و اپن سورس است و با تمامی هاستینگ های وب کاملا سازگاری دارد. بعضی از مزیت های PHP شامل:

  • نسبت به بقیه زبان ها یادگیری آن آسان تر است. برنامه نویسان که به زبان های سی یا پرل آشنایی دارند، هیچ مشکلی در یادگیری PHP نخواهند داشت. همچنین منابع آنلاین و رایگان زیادی نیز برای یادگیری این زبان وجود دارد.
  • یک زبان اسکریپیتی امن است و انجمن اپن سورس آن همیشه در تلاش است که خطا و باگ های مربوط به آن را رفع نماید.
  • اجرا و بارگذاری آن سریع است برای اینکه PHP در حافظه خودش اجرا می شود.
  • انعطاف پذیر است و می تواند به پایگاه داده های مختلفی متصل شود.
  • میزبانی وب PHP مقرون به صرفه است. زیرا اپن سورس است و هیچ هزینه لایسنسی برای آن وجود ندارد.

امروزه برای طراحی سایت داینامیک از زبان PHP یا ASP نوشته می شود و بسته به سایت و توانایی برنامه نویس دارد که با کدامیک آشنایی دارد. البته هیچ فرقی در هزینه نهایی برای کاربر ندارد که با کدام زبان سایتش طراحی شده است و اصولا در پیش فاکتور طراحی سایت چنین مساله ای نوشته نمی شود اما در کل اگر بخواهیم مقایسه کنیم، PHP زبانی است که برای داینامیک کردن سایت بیشترین استفاده از آن می شود از این رو بین طراحان طرفداران بیشتری دارد.

26 بهمن 1395

دیدگاه های این مقاله

9 + 16 =