09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

طراحی جلد کتاب

مهمترین هدف در طراحی جلد کتاب، ایجاد هیجان و جلب توجه خریدار است. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برای ایجاد جذابیت در طراحی باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

مهمترین هدف در طراحی جلد کتاب، ایجاد هیجان و جلب توجه خریدار است. از همین رو، برای هر مولفی مهم است که روند و جزئیات طراحی جلد کتابش به صورت حرفه ای انجام گیرد. برای طراحی گرافیکی مناسب باید نکاتی در ترکیب رنگی، نوع فونت و نوع طرح رعایت شوند که این امر تنها از عهده ی متخصصین حوزه گرافیک و چاپ برمی آید.

اهمیت طراحی جلد کتاب

شما به عنوان ناشر، مؤلف و مترجم به خوبی می دانید که طراحی جلد کتاب‌تان باید به آنچه درون کتاب نوشته شده است مرتبط باشد. ممکن است در ذهنتان ایده هایی نیز برای طرح جلد نیز داشته باشید اما نتوانید آن را پیاده کنید. باید توجه کنید که طرح جلد کتاب از جنبه ی بازاریابی نیز به اندازه محتوای آن مهم است. طراحی جلد باید به گونه ای باشد که در نگاه اول مخاطب را جذب خود کند. طوری که او نسخه فروشی کتاب را در دست گرفته، و بعد از تورق آن اقدام به خرید کتاب کند. در حقیقت اولین چیزی که خریدار را به خرید و خواندن یک کتاب وادار می‌کند، طراحی جلد حرفه‌ای آن است. بنابراین یک طراحی کتاب گیرا و با کیفیت، در افزایش فروش ناشر بسیار موثر است.

چرا باید یک جلد کتاب جذاب طراحی کنیم؟

اصلی ترین وظیفه جلد کتاب، معرفی آن کتاب است. طراحی جلد کتاب باید به قدری جذاب باشد که توجه مخاطب را از پشت ویترین کتابفروشی به خود جلب کند. یعنی باید حاوی عناصری باشد که مخاطب آن را ببیند، روی آن مکث کند، اطلاعات آن را بخواند و به یاد بسپارد، و از مهمه مهمتر اینکه وارد کتابفروشی شده و آن کتاب را بخرد.

طرح جلد کتاب، خود به عنوان یک اثر هنری می تواند تاثیر بسیار زیادی بر شناخته شدن اثر و مخصوصا نویسندگان کتاب اولی داشته باشد.

نکته ی مهم دیگری که هر ناشر و مولفی با آن توجه می کند، قیمت و هزینه طراحی جلد کتاب است. اما این هزینه نه تنها در قیاس با سایر هزینه های چاپ کتاب، زیاد نیست بلکه باعث افزایش فروش کتاب و موفقیت نویسنده می شود.

چگونه یک جلد کتاب جذاب طراحی کنیم؟

شاید شما بارها به این فکر افتاده‌اید که خودتان با اندک اطلاعاتی که از نرم افزارهای گرافیکی دارید، طرحی را برای جلد کتاب خود خلق کنید! اما بهتر است قبل از این کار به این نکته توجه کنید که هر کاری، نیاز به متخصص دارد. حتی طراحی کتاب ! این موضوع را همیشه در نظر داشته باشید که هزینه طراحی کتاب توسط یک فرد متخصص پنج درصد هزینه تولید کتاب هم نیست، اما تاثیر بسیاری بر استقبال مخاطبان از آن دارد.

نمونه کارهای طراحی جلد کتاب

قیمت پکیج های طراحی جلد کتاب

پکیج 1
320.000

تومان

ارائه 1 نمونه طرح اولیه
1 مرحله اصلاح
پیشنهاد و درج متن پشت جلد کتاب
مشاوره چاپ کتاب
عکاسی و تصویرسازی ویژه کتاب
پکیج 2
بهترین قیمت/ بیشترین سفارش
ویژه
750,000

تومان

ارائه 2 نمونه طرح اولیه
2 مرحله اصلاح
پیشنهاد و درج متن پشت و روی جلد

مشاوره چاپ کتاب

عکاسی و تصویرسازی ویژه کتاب
پکیج 3
تماس بگیرید
ارائه 3 نمونه طرح اولیه
2 مرحله اصلاح
پیشنهاد و درج متن پشت و روی جلد
مشاوره چاپ کتاب
عکاسی و تصویرسازی ویژه کتاب
  1. پیاده سازی ایده طرح جلد کتاب توسط طراح

هیچ گاه در سفارش طراحی کتاب، تصاویر بی کیفیت آماده در اینترنت را  به طراح پیشنهاد ندهید. توجه داشته باشید تنها کسی که می‌تواند مشاور مناسبی در خصوص جلد کتاب شما باشد، یک فرد حرفه‌ای است.

بنابراین صرفا ایده خود را بیان کنید و پرورش ایده و پیاده‌سازی آن را به طراح بسپارید.

  1. انتخاب فونت مناسب برای طرح جلد کتاب

بر حسب محتوای کتاب، فونتی مناسب برای طرح جلد آن پیشنهاد دهید. هر فونتی که از نظر شما زیباست، برای جلد کتاب قابل استفاده نیست. به عنوان مثال فونت های ایتالیک و یا کمیک برای کتاب‌های ادبی اصلا انتخاب مناسبی نیستند.

در نتیجه گزینش بهترین فوت در طراحی  کتاب خود را به گرافیست مورد اطمینان خود بسپارید. علاوه بر این هیچ گاه بر استفاده بیشتر از دو نوع فونت مختلف در طراحی اصرار نورزید.

  1. پیدا کردن نمونه های طرح جلد کتاب

بهتر است پیش از ارائه ایده اولیه توسط طراح، خودتان چند نمونه طرح جلد کتاب را که با ژانر محتوایی اثر شما متناسب است، به گرافیست پیشنهاد دهید.

به این ترتیب کمک می کنید تا متخصص طراح به طرح ایده آل ذهنی شما نزدیک شود و در نتیجه با ترکیب انواع طرح های مختلف، بهترین اثر را مختص شما ارائه دهد. توجه کنید که این موضوع در طراحی کتاب صرفا ارائه یک سیگنال به گرافیست است، نه دادن اجازه کپی به او!

چه نکاتی باید در طراحی جلد کتاب مد نظر قرار گیرد؟

  1. طراحی جلد کتاب براساس سلیقه مخاطب

برای طرح روی جلد کتاب تان همواره مخاطب هدف خود را در نظر بگیرید. هر مخاطبی قرار نیست خواننده آثار شما باشد. برای شناسایی مخاطبانتان، می توانید فهرست پرفروش های ژانر اثر خود را بررسی کنید و سپس با توجه به ویژگی ها و سلیقه این گروه، جلد کتاب خود را طراحی و تولید کنید.

یکی از نکات قابل توجه در طراحی جلد کتاب، ویترین بودن آن است. این ویترین باید دو ویژگی مهم «زیبایی و جذابیت» و «مرتبط بودن با محتوای کتاب»‌ را داشته باشد. همچنین انتخاب “فونت مناسب” در جلد کتاب نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

  1. طراحی جذاب جلد کتاب

باید طرحی را برای جلد کتابتان انتخاب کنید که پیغام «مرا انتخاب کن» را به مخاطب هدف منتقل کند. یعنی با یک طرح جلد کتاب خوب، به خواننده دلیلی بدهید تا دست روی کتاب شما بگذارد.

  1. طراحی ساده جلد کتاب

مردم کتاب شما را از طراحی جلد آن قضاوت می‌کنند. زیرا انسان‌ها ذاتا بصری هستند و زیبایی در عین سادگی را دوست دارند. بنابراین باید طرحی را برای جلد کتاب خود برگزینید که هم ساده باشد و هم چشمان مخاطب را تسخیر خود کند.

مراحل طراحی:

ایده پردازی، مشاوره، ارائه نمونه، دریافت بازخورد، تحویل نهایی

مدت زمان طرح اولیه:

سه روز

حداکثر زمان تحویل نهایی:

10 الی 30 روز

چرا باید طراحی جلد کتاب خود را به دوسنت بسپاریم؟!

اگر تاکنون به نتیجه قطعی نرسیده‌اید که از بین طراحان مختلف کدامیک را برای طراحی خود انتخاب کنید، شاید ارائه نکات مهم مورد نیاز شما در گزینش نهایی بتواند به شما کمک کند.

شاید روشن سازی ذهن مشتری در طراحی جلد به عنوان مهمترین بخش در بازاریابی و فروش کتاب، موضوعی نباشد که هر شرکت یا طراحی به شما گوشزد کند. افراد بسیاری را در بازار طراحی می‌توان یافت که صرفا آنچه خود در طراحی  کتاب مد نظر دارند به مشتری پیشنهاد می‌دهند و طرحی را که زمان کمتری از آن ها می گیرد ارائه می‌دهند.

اما طراحان ما به شما اطمینان می‌دهند که نظرات مولف در طراحی کتاب در اولویت است. طراحان گرافیست ما به عنوان یک گوش شنوا، به نظرات شما احترام گذاشته و با مشاوره لازم، نوآورترین طراحی جلد را برایتان آماده می‌کنند. شما فقط کافیست پس از ارائه خلاصه‌ای از کتابتان، طراحی جلد کتاب داستان، جلد کتاب داستان کودک و … را متناسب با محتوا به ما بسپارید. زیبایی و جذابیت و خلق یک اثر هنری را به ما بسپارید.

ما شعار نمی‌دهیم بلکه به گفته‌ی خود اعتماد داریم و آن را تضمین می‌کنیم. طراحان حرفه‌ای و گرافیست‌های مجرب ما پس از مشاوره های لازم، نمونه‌های موفق از طراحی جلد کتاب را به شما ارائه می‌دهند تا کتاب شما را در صورت دارا بودن استانداردهای مناسب محتوایی، به یک اثر پر فروش تبدیل نماید. در کنار شما هستیم از ایده‌پردازی تا طراحی مد نظر شما.

درخواست مشاوره

دوسنت در کنار شماست تا در تمام مسیر طراحی سایت، سئو، بازاریابی اینترنتی و نظارت مداوم، طی جلسات رایگان مشاوره همراه تجارت شما باشد.