09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

چگونگی طراحی وب سایت فروشگاهی!

برای طراحی و برنامه نویسی سایت مناسب برای فروشگاه دیگر نیازمند به یک سری امکانات و ابزارهایی وجود دارد که در ادامه برای توضیح داده می شود.

بیش از 20 درصد خریداران از فروشگاه های آنلاین، به دلیل عدم طراحی مناسب سایت فروشگاهی مقصد از خرید در این سایت ها امتناع می کنند. سایت های موفقی همچون آمازون، ابتدا دارای یک طراحی مناسب برای سایت فروشگاهی خود بودند و مخاطبان را به خود جذب می کردند. هزینه و قیمت طراحی سایت در این گونه سایت ها هرساله مقادیر زیادی را به خود اختصاص می دهد، که این امر نشان دهنده میزان و اهمیت هر طراحی یک سایت فروشگاهی است. وب سایت هایی که با موتورهای جست و جویی همچون گوگل بهینه شده باشند، مشتریانی زیادی را به فروشگاه مقصد روانه خواهند کرد.

برای طراحی و برنامه نویسی سایت مناسب برای فروشگاه دیگر نیازمند به یک سری امکانات و ابزارهایی وجود دارد که در ادامه برای توضیح داده می شود. یک سایت خوب در زمینه تولیدات چه شکلی و چگونه باید طراحی شود؟

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی از سایت های دیگر نیاز به یک سری استاندارد هایی دارد که مهم ترین آنها  توضیح داده می شود. در اولین قدم با چند روش ساده باید سایت را طراحی و برنامه نویسی کرد. برای  یک سایت می هم با برنامه نویسی اختصاصی و هم به صورت عمومی از سیستم های مدیریت محتوا های آماده همچون وردپرس و جوملا و.. باید استفاده کرد. در این جا تیم حرفه ای برنامه نویسی و طراحی وب سایت نقش مهمی دارد تا تمامی مراحل را به شکل مناسب انجام داده و قیمت طراحی مناسب را ارائه کند.

طراحی وب سایت فروشگاهی مثل بقیه سایت ها دارای چند امکان یکسان می باشد، اولین امکان یک سایت تولیدی باید دارای یک منو اصلی باشد که منوی اصلی می تواند شامل چنین بخش هایی باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

منوی اصلی اول باید یک گزینه به اسم صفحه اول داشته باشد که به کاربر امکان میدهد تا در هر صفحه یا قسمتی از سایت که باشد به راحتی و با کلیک بر روی صفحه اول وارد صفحه اول شود، صفحه اول سایت  فروشگاهی باید از نظر ظاهر هم زیبا و جذاب باشد که کاربر را جذب کند که زمان بیشتری در سایت بماند و از سایت استفاده کند و بعد از گزینه صفحه اول باید گزینه هایی مثل تماس با ما که از اسمش هم مشخص است که اطلاعات تماس شرکت و یا کارخانه به همراه ادرس می باشد تا مشتری بتواند راحت تر ارتباط برقرار کند. این بخش فقط کافیست که اطاعات متنی و فرم ارسال پیام داشته باشد و قرار دادن نقشه گوگل هم به دلخواه مدیر سایت می باشد که می تواند بعد از هماهنگی با تیم برنامه نویسی و طراحی وب سایت در قسمت تماس با ما قرار گیرد.

بعد از گزینه تماس با ما گزینه درباره ما نیاز می باشد که اطلاعات کلی درباره روش تولید و قدمت محصولات و روش کار و مدیریت در این بخش قرار میگیرد. معمولا اطلاعات متنی و چند عدد عکس از محیط های مختلف و یا اسناد مربوطه و یا مدارک بهداشت وسایر در این بخش قرار داده می شود و بعد از بخش درباره ما ، گزینه مهم محصولات مورد نیاز می باشد که تمامی محصولات تولیدی با دسته بندی و یا ساده در این بخش قرار خواهد گرفت. هر محصول دارای چند عکس و مقداری توضیح متنی خواهد داشت و گزینه خدمات هم همانند گزینه محصول هم میتوان اضافه کرد و در صورت تمایل بخش نمایندگان برای ارتباط گرفتن مشتری و راحت خرید کردن از شهرهای مختلف می باشد. معمولا سایت دارای یک بنر اسلایدر زیبا و جذاب خواهند بود. می تواند از این طریق اعلان های مهم و یا محصولات جدید را برای کاربر به نمایش گذاشت. بهترین و مهمترین گزینه های مورد نیاز این گزینه ها می باشد و می توانید هم امکانات بیشتری هم در نظر بگیرید؛ مانند نظرسنجی و بخش مسابقات و … که اینها با صلاح دید مدیریت مجموعه و سفارش دهند می باشد، رنگ بندی سایت هم بیشتر از رنگ هایی مشابه به محصول و یا استفاده از پس زمینه های محوشده انجام شود.

30 خرداد 1396

دیدگاه های این مقاله

2 × 4 =