09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

نکاتی برای طراحی یک پوستر فوق العاده

اطلاعات اولیه در مورد هر پوستر و جلد کتاب عبارتست از شناسایی مخاطب هدف، محصول هدف، خدمات و وقایع مختلف. بعد از این موارد نوبت به احساسات طراح و استفاده ...

اگر دیوارها را پلاستر کشیده اید و پوستر های خود را به دیوار نصب کرده اید، باید دست خود را بالا بگیرید چراکه یک فرد موثر و تاثیر گذار هستید. طراحی پوستر و جلد کتاب یکی از جذاب ترین پروژه های طراحی به شمار میرود. چون که این گونه طراحی ها با نقش های مختلف و روش های مختلف قابل اجرا است. پوستر و جلد کتاب نیازمند خلاقیت و احساس است. بعضی از پوستر ها همانند موسیقی و فیلم باعث شوق و هیجان در مخاطب هدف می باشند که این موضوع برای طراح خیلی جالب به نظر می رسد. پوستر ها اطلاعات متفاوتی را برای مخاطب ایجاد می کنند و ممکن است گاها یک پوستر اطلاعات بسیار زیادی را منتشر کند. در معرفی یک رخ داد و مفاهیم استفاده از موارد مختلف تاثیر بسزایی دارد. نکته ی مهم استفاده از تصاویر، لوگو ها و تیتر ها است.

اطلاعات اولیه در مورد هر پوستر و جلد کتاب عبارتست از شناسایی مخاطب هدف، محصول هدف، خدمات و وقایع مختلف. بعد از این موارد نوبت به احساسات طراح و استفاده از رنگ های مختلف می رسد.

با استفاده از رنگ مناسب به مخاطب انرژی و خوشحالی ببخشید و همچنین چشم ها را خیره کنید.

رنگ اولین جنبه ی طراحی است که دامنه ی خیلی وسیعی دارد. رنگ ها انرژی می بخشند و با ایجاد یک خلق و خوی مناسب مخاطب را به خود جذب می کند. با توجه به موضوع کتاب و یا پوستر رنگ ها نوع های متفاوتی به خود می گیرد و ممکن است رمانتیک، برجسته و یا نوع متفاوت دیگری باشد. شما با استفاده از رنگ مناسب می توانید به بهترین حالت با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

مورد بعدی استفاده از تایپوگرافی یا کلمات و فونت های مختلف است. چرا که رویداد های مختلف را می توان با فونت های مختلف نمایش داد. برای انتخاب فونت تیتر باید حداقل 2 فونت را در نظر داشت. فونت ها می تواند به صورت ایتالیک و یا با زیر خط انتخاب کرد. همچنین با استفاده از طرح های مختلف می توان به فونت اثر بخشید. به عنوان مثال با الهام گرفتن از طبیعت می توان فونت ها را به شکل های متنوعی در آورد و کارها را زیبا تر کرد.

ممکن است فونت های زیادی در طراحی وجود داشته باشد، اما استفاده از هر نوع فونتی به محتوای کار شما خلاقیت نخواهد بخشید. مخاطب هدف اگر بزرگسال باشد و شما از فونت های فانتزی استفاده کنید، یک اشتباه بزرگ است. همچنین برای طراحی جلد کتاب کودکان نیز نباید از فونت هایی که کودک با آن آشنایی ندارد استفاده شود.  پس نتیجه می گیریم که در طراحی جلد کتاب و پوستر علاوه بر سلیقه های شخصی، یکسری عوامل دیگر همچون تکنیک های آزمایش شده وجود دارد که طراحان باید با آن ها آشنایی داشته باشند.

30 تیر 1396

دیدگاه های این مقاله

پنج × 3 =