09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

راه کارهای مفید در طراحی پوستر و جلد کتاب

طراحان پوستر و جلد کتاب راه کارهای زیادی برای بازاریابی در فضای آنلاین و محیط صنعتی دارند. این تکنیک ها موارد متعددی را شامل می شوند و برای بروشور ...

طراحان پوستر و جلد کتاب راه کارهای زیادی برای بازاریابی در فضای آنلاین و محیط صنعتی دارند. این تکنیک ها موارد متعددی را شامل می شوند و برای بروشور، کارت پستال، کتاب و غیره کاربرد دارد. اما تکنیک طراحی پوستر و طراحی جلد کتاب برای افراد خلاق جزو یکی از سود آورترین، تکنیک های طراحی و گرافیک است. پوستر و کتاب مانند بیلبورد نیستند که در یک فضای بزرگ بتوانند توجه را جلب کنند و این امر به اهمیت این موضوع می پردازد. پوستر ها برای پر کردن فضای دیوار اغلب استفاده می شوند. پوسترها عمدتا برای برقراری یک راه ارتباطی طراحی می شوند. برای طراحی پوستر نیاز به مهارت هایی همچون خلاقیت، ایجاد جذابیت های چشم گیر و به کار بردن فضای غیر رسمی نیاز است. پوسترها ممکن است برای اهداف متعددی طراحی شوند. ممکن است برای تبلیغ فیلم و یا آگهی های مختلف استفاده بشود. همچنین ممکن است اهداف اقتصادی مد نظر نباشد و برای اهداف اجتماعی استفاده شود.

پوستر ها نیازمند یک تصویر برجسته هستند. به صورتی که فقط رهگذران از خیابان عبور می کنند، متوجه این طراحی شوند و دیگران را نیز تشویق کنند که به دیدن پوستر بروند. طراحی این گونه پوستر ها به تکنیک و خلاقیت زیادی نیاز دارد. پوستر ها انواع مختلفی همچون پوستر تبلیغات، پوستر ورزشی، پوستر فیلم، پوستر خبری، پوستر با اهداف بازریابی یا پوسترهای گردشگری دارد.

هدف خود بشناسید و آن را تعیین کنید.

دانستن اینکه چرا باید یک پوستر باید طراحی شود، واقعا مهم است. قبل از اینکه پوستر طراحی شود، باید ابتدا پیامی را که می خواهید منتقل کنید را بدانید. آیا پوستر برای یک رخداد خاصی طراحی شده؟ آیا مربوط به یک فیلم است؟ با پاسخ به این سوالات، هدف شناسایی می شود.

هدف و یا اهداف مخاطبان را بشناسید.

شناخت و آگاهی از مخاطب بسیار مهم است. اگر مخاطبان شما در محدوده سنی حدود 10 تا 15 سال باشند، طراحی پوستر باید کمی کودکانه تر باشد و از فونت های کودکانه استفاده شود. اگر مخاطبان در گروه سنی جوان و نوجوان باشند، باید از بعضی عناصر آرتیستی و تصاویر خلاقانه استفاده شود.

محل پوستر

برای دیده شدن پوستر باید به محل آن توجه ویژه ای داشت. مکان های پر تردد در خیابان ها و مکان های عمومی می تواند بهترین گزینه برای نصب پوستر باشد. همچنین یکسری از مکان ها، با توجه به هدف شما از طراحی پوستر می تواند به عنوان یک گزینه در نظر گرفته شود. مثلا برای تبلیغات فیلم و تئاتر باید محل نصب پوستر در نزدیکی این مکان ها صورت گیرد.

27 مرداد 1396

دیدگاه های این مقاله

دو × 1 =