09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

مشخصات یک وب سایت فروشگاهی نامناسب

به همین دلیل دانستن مشخصات طراحی سایت فروشگاه اینترنتی که عملکرد خوبی نداشته اند به شما کمک خواهد کرد. وقتی که به صفحه ی اول وب سایت فروشگاهی مراجعه ...

هر روزه میلیون ها کاربر بسته به اطلاعات مورد نیاز و یا محصولات مورد نیاز خود به وب سایت های مختلف سر می زنند. همچنین میلیون ها سایت وجود دارد که اطلاعات و محصولات مختلف و یا مشابهی را به فروش میگذارند. برای رقابت در بازاریابی و فروش محصولات، دانستن یکسری نکات برای طراحی وب سایت و آن هم مخصوصاً وب سایت فروشگاهی، ضروری است. اگر شما در صفحه ی اول نتایج موتورهای جست و جو نباشید، قطعا دیگر شانسی برای رقابت ندارید.

به همین دلیل دانستن مشخصات طراحی سایت فروشگاه اینترنتی که عملکرد خوبی نداشته اند به شما کمک خواهد کرد. وقتی که به صفحه ی اول وب سایت فروشگاهی مراجعه می شود نباید از یک نام نامتعارف برای آن استفاده شده باشد. این موضوع با عدم جلب توجه مشتزی رو به رو خواهد شد. استفاده از لوگوی نامناسب در صفحه ی اول نیز از خصوصیات یک وب سایت فروشگاهی نامناسب است. صفحه اول باید در ذهن مشتری بنشیند.

اگر به وب سایت های فروشگاهی معروف نگاه کنید؛ متوجه خواهید شد که آن ها لوگوی خود را در بهترین جای ممکن قرار می دهند. وقتی شما به دنبال یک محصول مناسب می گردید، مساله ی دیگری که نمایان می شود، برند سازی است. آیا شما یک برند معروف را می خواهید به فروش برسانید؟ یا قصد دارید خودتان برند سازی کنید. گاهاً دیده شده است که قیمت طراحی سایت به شدت افت پیدا کرده است. این امر به دلیل کیفیت نامناسب و عدم پشتیبانی از وب سایت است. به هرحال رعایت یکسری نکات و دانستن آن ها برای داشتن یک وب سایت فروشگاهی لازم است.

در منوی اصلی باید یک منوی به اسم محصولات برای وب سایت فروشگاه محصولات اضافه کرد، درصورتی که تعداد محصولات زیاد باشد می توان این قسمت دسته بندی شود و از آنجایی که معمولا در فروشگاه محصولات متنوع هستند این بخش با نمایش دسته بندی محصولات طراحی می ­شود.

محصولات در وب سایت فروشگاه محصولات عمدتاً شامل دسته اصلی، دسته فرعی، زیر دسته ها و محصولات جانبی است. شکل دسته بندی منوی محصولات را باید به همین صورت انجام داد. زمانی که دسته بندی محصولات سایت کامل و منظم باشد؛ کاربر راحت تر میتواند به خواسته خودش برسد و بدون دردسر از سایت استفاده کند. بعد از منوی محصولات از مهم ترین منوهای اصلی سایت می توان به منوی خدمات اشاره کرد. منوی کاربر را برای دیدن و گشت زدن به سایت بیشتر تشویق می کند. سایت را پر محتوا تر می کند و میتوان در قسمت فروش هم از این قسمت استفاده کرد. خدمات سایت همچنین می تواند به دریافت نمایندگی، فروش محصولات از طریق پذیرش سفارشات در فرم های موجود در سایت و یا خرید آنلاین صورت پذیرد. فروشگاه محصولات و یا سایر فروشگاه ها به منظور افزایش فروش و پذیرش نمایندگی نیاز اساسی به این بخش دارند.

در یک تحقیق کاربردی  از ۱۰۰ نفر سوال شده که چنانچه به  وب سایتی بروید و لیست قیمت ها را به سختی پیدا کنید چه حسی به شما دست می دهد؟ هر ۱۰۰ نفر گفتند که حس پوچی، عصبانیت و ناراحتی. دلیل آن هم این است که مشتری می خواهد اطلاعات کسب کند.

20 خرداد 1396

دیدگاه های این مقاله

10 + هفده =