09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

شانس دومی برای جذب نیست.

در جامعه ای که ما زندگی می کنیم همواره با مشاهده جلد کتاب در مورد آن کتاب قضاوت می کنیم با وجود این که این قضیه بارها نهی شده است.

در طراحی جلد ، تنها یک شانس برای تاثیرگذار بودن داریم !

در جامعه ای که ما زندگی می کنیم، همواره با مشاهده جلد کتاب در مورد آن کتاب قضاوت می کنیم با وجود این که این قضیه بارها نهی شده است. پس مساله بسیار مهم و حیاتی برای طراحی جلد کتاب ها، تاثیر گذاری هر چه بیشتر آن است. کارهای فراوانی در زمینه طراحی جلد کتاب انجام شده که باعث شده، در هر صورت بدون عیب ونقص انجام شود. طراحی جلد کتاب بایستی به گونه ای باشد که مخاطب را به برداشتن و مطالعه کتاب، تشویق کند.

آیا شما هم مشتاق هستید که طراحی جلد کتابتان را خودتان انجام دهید؟

پس از این که نوشتن یک کتاب را به پایان می رسانید، اینطور به نظر می رسد که  بهترین فردی که قادر است طراحی بسیار خوبی برای آن داشته باشد، خود شما هستید. اما این کار به تنهایی کفایت نمی کند. با وجود این که شما در طراحی گرافیکی جلد کتاب، همانند نویسندگی، بسیار ماهر و خبره هستید اما ممکن است مردم به کتاب شما توجه نکنند. به این نکته بیندیشید، فرض کنید شما در محدوده ای که مجبور هستید در آن کار کنید،  موقعیت و شرایط بهره بردن از کتابتان بسیار کم باشد. طراحی جلد کتاب در طی چند ثانیه به مخاطب می فهماند که کتاب در مورد چیست، در چه سبکی است، در چه ژانری است و موارد از این قبیل، و بایستی برای مخاطبین جذابیت فراوانی داشته باشد.

بهترین ابزار بازاریابی برای کتاب، جلد آن است.

در واقع طراحی جلد کتاب، یک دعوتنامه ای برای خوانندگان است تا آن کتاب را انتخاب کنند و مطالعه نمایند. اگر این اتفاق بیفتد، شما خوانندگان کتابتان را قانع کرده اید که برای چند دقیقه از دنیای خود فاصله بگیرند و به دنیای شما وارد شوند، که در این موقعیت کارکترهای کتاب باعث سرگرمی آنان خواهد شد. اگر طراحی جلد کتاب گیرایی و کشش نداشته باشد، هیچگاه این اتفاق ها رخ نمی دهند. بنابراین طراحی چشم نواز جلد کتاب که انگار با مخاطبان خود صحبت می کند، بهترین ابزار بازاریابی برای جلب خوانندگان به سمت کتاب خواهد بود.

اگر طراحی جلد کتاب شما حرفه ای نباشد، چه اتفاقی می افتد؟

اگر طراحی جلد کتاب شما به صورتی باشد که انگار یک فرد آماتور آن را طراحی کرده، اولین تاثیری که در مخاطبان خواهد گذاشت، این است که آن ها می پندارند نویسنده کتاب هم فردی مبتدی و تازه کار است.

طراحان حرفه ای جلد کتاب، برای طراحی عالی جلد کتاب به یک بینشی دست یافته اند زیرا مدت زمان زیادی است که آن ها بطور حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند. اگر شما قصد دارید کتابتان را به صورت آنلاین از طریق سایت به فروش بگذارید، جلد کتاب بایستی با محتویات آن مطابقت داشته باشد.

طراحی جلد کتاب و همچنین طراحی سایت یک سرمایه به حساب می آید. ممکن است فکر کنید که برای این کار بایستی هزینه های زیادی را متحمل شوید، اما اینگونه نیست. (هزینه طراحی سایت) بسیاری از طراحان خبره و ماهر جلد کتاب هستند که سپردن کار به آنان بسیار مقرون به صرفه است و علاوه برآن کاری با کیفیت بسیار بالا تحویل می گیرید. این نکته را به یاد داشته باشید که با سرمایه گذاری بر روی طراحان حرفه ای جلد کتاب،  می توانید بهترین تاثیر را بر روی مخاطبین کتاب خود داشته باشید.

اگر می خواهید در اولین کتاب خود، تاثیر به سزایی بر روی مخاطبان خود بگذارید، اجازه دهید تیم طراحان دوسنت، جلد کتاب شما را طراحی کنند.

3 بهمن 1395

دیدگاه های این مقاله