09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

راه کارهای موثر در طراحی پوستر و جلد کتاب

همیشه سایز هایی را که با آن کار می کنید را بشناسید و با توجه به سایز و اندازه طراحی خود را مطابقت دهید. این موضوع باعث خواهد شد که برای عناصر گرافیکی و ...

در طراحی پوستر و جلد کتاب یکسری نکات و راه کارهای بهینه وجود دارد. طراحی پوستر و جلد کتاب یک زبان گویا و موثر برای صحبت کردن با مخاطبان است. عواملی همچون اندازه پوستر، تاثیر مشاهده ای، گویا بودن، ظرافت و زیبایی، فونت و خوانایی، اطلاعات بیان شده و رنگ، در طراحی پوستر و جلد کتاب تاثیر دارد.

اندازه پوستر و جلد کتاب

همیشه سایز هایی را که با آن کار می کنید را بشناسید و با توجه به سایز و اندازه طراحی خود را مطابقت دهید. این موضوع باعث خواهد شد که برای عناصر گرافیکی و تصویر سازی، مشکلی نداشته باشید. سایز و اندازه می تواند بزرگ و یا کوچک باشد. همچنین خدمات پرینت آنلاین می تواند دامنه ی وسیعی از نیاز های عناصر گرافیکی شما را برآورده سازد و با استفاده از تصاویر با کیفیت و اندازه بالا؛  با توجه به اهدافتان، پوستر های کوچک و بزرگ درست کنید.

اثرات مشاهده ای

پوستر ها برای ارتباط پیامی اثر مشاهده ای متوسطی دارند. به همین دلیل باید برای تاثیر بیشتر از پوستر هایی با تصاویر بیشتر (نوشته ی کم تر) استفاده کنید. همچنین می توانید از یک تصویر بطرگ با عناصر گرافیک زیاد و یا تصاویر متعدد کوچک استفاده کنید. استفاده از تصاویر و جداول هم مرسوم می باشد.

گویا بودن

بله پوستر باید با تصاویر فوق العاده، عناصر گرافیکی، هنر و غیره طراحی شود. اما نباید غیر رسمی باشد. به عنوان مثال اگر شما می خواهید رویدادی را گزارش کنید؛ شما نیاز به تاکید، تاریخ، مکان و تشریح آن رویداد دارید. برای پوستر های فیلم تصویر باید به مخاطب بفهماند که موضوع فیلم در مورد چیست.

ظرافت و زیبایی

اگر پوستر که شما طراحی می کند برای برگزاری یک موسیقی باشد ولی شما از تصاویر نا مربوط استفاده کنید، پوستر شما دیگر مفهومی نخواهد داشت.  پوستر باید ظرافت و زیبایی هنری داشته باشد. اگر پوستر  و یا جلد کتاب مربوط به نوجوانان است باید از طراحی های سرگرمی و جالب استفاده کنید اما نه تصویر یک مهد کودک.

خوانایی و فونت

هرگز در یک پوستر و جلد کتاب از فونت های مختلف با طراحی های مختلف استفاده نکنید. این کار باعث گوش خراش شدن طراحی پوستر و طراحی جلد کتاب خواهد شد. سعی نکنید که کلمات را در جاهای مختلف پوستر و جلد کتاب پخش کنید، بلکه باید در یک مکان به خصوص از آن ها استفاده کنید. فونت ها باید ساده و واضح باشند. عنوان لازم است که به طور مشخص از سایر موارد جدا شود. باید از فونت های معمول استفاده شود/

انتقال اطلاعات

اطلاعات در جلد کتاب و یا پوستر باید با اهداف از پیش تعیین شده و باتوجه به یک شیوه ی خاص در هر سطر و یا ستون معرفی شود.

رنگ بندی

رنگ بندی در تمامی طراحی ها از اهمیت بالایی برخوردار است و از جمله در طراحی پوستر و جلد کتاب. با توجه به نوع مخاطب یا مخاطب هدف از طیف گسترده ای از رنگ ها می توان استفاده کرد. رنگ ها باید خیلی با احتیاط و مناسب انتخاب شوند. باید بایک تصمیم قبلی به سراغ رنگ ها رفت. باید یک ثبات خاصی را بین رنگ ها و تصاویر مورد استفاده در نظر داشت.

8 تیر 1396

دیدگاه های این مقاله

پنج × پنج =