09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

طراحی خلاقانه در روند طراحی پوستر و جلد کتاب

فضاهای سفید، خالی و یا منفی را باید در طراحی و ترکیب نهایی غنیمت شمرد و ار آن ها استفاده بهینه کرد. استفاده از تیکه های تصویری مختلف به مثابه ی یک جادوی ...

برای طراحی پوستر و جلد کتاب باید خوانایی و یکسری مراتب را در نظر داشته باشید. چرا که پوستر ها باید به سرعت مخاطب خود را جذب کنند و خوانده شوند. اطلاعات باید به ترتیب اهمیتشان در طراحی جلد کتاب و پوستر چیده شوند. اگر شما با یک مقدار اندکی از کپی کاری دارید طراحی می کنید، پس باید عناوین خاص را برجسته تر نشان دهید، از گرافیک و تصاویر ساده تری استفاده کنید و یک پوستر خلاقانه ایجاد کنید. اگر شما اطلاعات زیادی دارید و باید همه ی آن ها را در طراحی خود جای دهید؛ پس باید ابتدا روی هدف نهایی خود تمرکز نشان دهید.

فضاهای سفید، خالی و یا منفی را باید در طراحی و ترکیب نهایی غنیمت شمرد و از آن ها استفاده بهینه کرد. استفاده از تیکه های تصویری مختلف به مثابه ی یک جادوی هنری است. وقتی که طرح نهایی پوستر و طراحی جلد کتاب بیرون می آید هر کسی را ممکن است شگفت زده کنید. یکی از راه های استفاده از فضاهای منفی را می توان استفاده از تصاویر غیر مرتبط دانست که البته به ذوق هنری اثر می افزاید.

باید همواره عناصر غیر ضروری را از طراحی حذف کرد و به قول معروف با کم ترین طرح بیشترین حرف را بیان کرد. این موضوع با ایجاد یک سادگی خاص به مخاطب کمک می کند تا بهترین تصمیم را اتخاذ کند. همواره سعی کنید از تصاویر ساده و یا متون کم حرف استفاده کنید و یا حتی از یک کلمه برای بیان چندین خط استفاده کنید. اشاره مستقیم به هر موضوعی باعث فراموشی آن موضوع از ذهن مخاطب می شود. اما در صورتی که موضوع پیچیده و غیر مستقیم تر باشد، مخاطب کنجکاو شده و موضوع را فراموش نخواهد کرد. برای بیان عناوین بیشتر می توانید آن ها را کنار عنوان و یا کلمه ی اصلی قرار دهید.

استفاده از تصاویر با زوم  بالا تر هم می تواند معنا و مفهوم بیشتر به کلمات شما ببخشد. به عنوان مثال زمانی که صحبت از تبلیغ یک فیلم و یا تئاتر باشد، با استفاده از زوم کردن روی شخصیت ها می توانید منظور خود را بهتر برسانید و یا اینکه موضوع فیلم را روی  پوستر بیاورید تا مخاطب راحت تر با موضوع آن ارتباط بر قرار کند.

استفاده از زوایا و شکل های مختلف هم می تواند برای ایجاد یک محتوای جالب موثر باشد. در ترکیب بندی استفاده از زوایای مختلف بررسی می شود و بهترین زاویه برای طراحی روی جلد و کتاب استفاده می شود. شکل های مختلف هر تصویر را هم می توان با تکنیک های مختلف ایجاد کرد و در نهایت بهترین گزینه را از میان گزینه های موجود انتخاب کرد.

شما باید برای انتخاب ترکیب مناسب، همانند حل یک پازل از روش های مختلف چیده شده کنار هم استفاده کنید. اطلاعات، تصاویر و اشاارات مختلفی در هر طراحی وجود دارد که چیدن آن ها کنار یکدیگر کار بسیار دشواری است. وقتی که شما تصمیم به استفاده از این اطلاعات داشته باشید، سختی کار را متوجه می شوید. باید در هر طراحی به روش حل پازل اطلاعات مختلف را در کنار یکدیگر قرار داد.

9 تیر 1396

دیدگاه های این مقاله

هفت + چهار =