09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

طراحی وب سایت فروشگاهی با مفهوم پنهان

در طراحی وب سایت فروشگاهی همواره نباید مستقیم به تبلیغات پرداخت و باید به صورت غیر مستقیم، محصول مورد نظر را به فروش رساند. این مفهوم باید به گونه ای ...

در طراحی وب سایت فروشگاهی همواره نباید مستقیم به تبلیغات پرداخت و باید به صورت غیر مستقیم، محصول مورد نظر را به فروش رساند. این مفهوم باید به گونه ای خود را در تبلیغات موجود در وب سایت فروشگاهی نشان دهد. برای مفهوم پنهان همواره فرض بر این است که این گونه مفهوم باید؛ تاثیرگذار، هوشمندانه و بدون جلب توجه زیاد باشند. پدر مفهوم مدرن (Daoavid) می گوید: یک مفهوم خوب، مفهومی است که محصولات را بدون جلب توجه به خود، به فروش می رساند و به طور خلاصه باید ظریف باشد. مفهوم یک داستان و تاریخچه طولانی و بلند از ظرافت دارد. مفهوم پنهان باید به گونه ای هوشمندانه و برنامه ریزی شده باشد که مخاطب نتواند معنای دوم و یا پنهانی لوگوی تبلیغ را متوجه شود. به این گونه مفهوم در علم اقتصاد، مفهوم برد- برد گفته می شود.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی که پیام پنهان داشته اند را به شما معرفی می نماییم.

  • پپسی و کوکاکولا در سالروز هالوین!

اینجا یک مفهوم پنهان ظریف و البته هوشمندانه وجود دارد. پپسی یک تصویر را در سالروز هالووین منتشر کرده و کوکاکولا به آن جواب داده بود. در تصویر پپسی به گونه ای با کوکاکولا شوخی کرده و مفهوم پنهان خود را بر مبنای هالووین (کوکاکولا) بر روی خود گذاشته بود. پس از آن کوکاکولا به زیرکانه آن را پاسخ داده و عنوان کرده است که هر کسی دوست دارد یک قهرمان (کوکاکولا) باشد.

2- دزدان دریایی کارائب

دزدان دریایی کارائیب یک پل، میان فیلم های سینمایی اکشن خانوادگی و بزرگسال است. این فیلم حدود 3.7 میلیارد دلار فروش در گیشه های بلیط فروشی به دست آورده است. هنوز نمی توان مفهوم پنهان در لوگوی این فیلم را کشف کرد. با این حال یک همپوشانی بین جمجمه – ستون فقرات و گوش های میکی موزی وجود دارد و به همین دلیل است که گمان میرود یک مفهوم پنهان این چنینی وجود داشته باشد. امروزه میکی موس را کمتر روی پرده سینما می‌بینیم نیز ولی دیزنی نهایت سعی خود را می‌کند که به صورت پنهان حضور این شخصیت مهم و تاثیرگذار را حفظ کند.

3- طراحی وب سایت فروشگاهی آمازون

این لوگو از سال 2000 به عنوان لوگوی جدید آمازون معرفی شد.  یک مفهوم پنهان خیلی خاصی در لوگوی آمازون وجود دارد که به صورت فلشی است که A  را به Z متصل به نظر شما راز این تبلیغ پنهان در چیست؟ با اندکی تامل میفهمید منظور این است که شما هر چیزی را در آمازون پیدا می کنید. طراحی جالب این لوگو، بسیار بر مفهوم پنهان این شرکت تاثیر خوب و مثبت ایجاد کرده و خیلی از افراد معتقدند که این لوگو در موفقیت های گذشته و کنونی آمازون تاثیر بسیاری داشته است.

4- کلاب گلف اسپارتان

در حالی که ساختن کمپین مفهومی ممکن است یک چهارم سال طول بکشد، اما ساختن یک لوگوبا طراحی خوب و مفهوم پنهان ممکن است سال ها طول بکشد. لوگو باشگاه اسپارتان، یکی از بهترین لوگو هاست. طراحی آن عالی است  (هر چند خیلی ظریف نیست). در این لوگوی خلاقانه س نمونه از مفهوم پنهان به چشم می خورد؟ آیا می توانید آن ها را حدس بزنید؟ 1- چهره جنگنگجو 2- ورزشکار گلف کار و 3- سرعت (نماد سرعت)

5- فدکس

فدکس یکی از مفهوم پنهان و قدیمی محسوب می شود که البته خیلی خوب به این موضوع پرداخته است. در لوگوی فدکس یک فلش همراه با سرعت (X) نهفته است که به مخاطب می گوید که کالای شما در سریع ترین حالت ممکن به از مبدا مورد نظر به مقصد مورد نظر خواهد رسید.

21 تیر 1396

دیدگاه های این مقاله