09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

موفقیت برای فریلنسرها

زنده نگه داشتن کسب و کارتان اهمیت بسیار زیادی دارد.

از آنجا که هر روزه تعداد بیشتری از طراحان وب سایت به سمت انجام کارهای خود در شکل یک فریلنسر می روند، زمان آن فرا رسیده است که تمرکز بیشتری بر روی این حیطه کاری داشته باشیم. ما مراحلی را که برای حرکت مطمئن و صحیح شما به عنوان یک فریلنسر را در طی پژوهش های بسیار زیاد یافته و در این مقاله با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

  1. ارزش خود را بشناسید

هنگامی که شما به عنوان یک فریلنسر جدید شروع به کار می کنید، ممکن است تعیین هزینه های انجام کار برای شما رعب انگیز باشد. فارغ از پروژه هایی که مستلزم مذاکره هستند، بهتر آن است که هزینه های تعیین شده و نرخ های تصویب شده را تعیین کرده و در زمان تبلیغات و یا ارائه پیش فاکتور حاوی قیمت طراحی سایت به مشتریان خود تحویل دهید. بسته به نوع فعالیت خود ممکن است نرخ ساعتی تعیین کرده و یا هر پروژه را به صورت جداگانه محاسبه کنید. نرخی تعیین کنید که مطابق با استانداردهای صنعت شغلی شما بوده و کمتر بر حسب روابط تعیین شده باشد. با اینکه با ارائه هزینه ای پایین تر از میانگین استاندارد صنعت می توانید تعداد سفارشات خود را افزایش دهید، اما در عین حال با استرس بیشتری برای به دست آوردن پروژه های بیشتری که جبران کننده هزینه کاهش داده شده باشند، مواجه خواهید شد.

  1. ارتباط موثر با شبکه های گوناگون

قرار گرفتن در ارتباط موثر با شبکه های گوناگون بازاریابی و ایجاد روابط متقابل با هم صنفان خود اولین و موثرترین اصل در فریلنسری است؛ زنده نگه داشتن کسب و کارتان اهمیت بسیار زیادی دارد. حتی هنگامی که ارتباطات موثر زیادی دارید نیز باید بدانید فریلنسری یک فعالیت کامل غیر قابل پیش بینی است. شما ممکن است در یک ماه ده پروژه طراحی سایت داشته اما در ماه بعد تنها سه پروژه دریافت کنید.

اگر خود را دست کم بگیرید و به دنبال ارتباطات موثر در زمینه کاری خود نباشید، استرس بسیاری به شما وارد شده و در عین حال درآمدتان نیز کاهش خواهد یافت. ارتباط خود را با سایر افراد حرفه ای در زمینه کاری خود، فریلنسرها و کارفرمایان نگاه داشته حتی اگر پروژه های زیادی در دست داشته باشید. این کار، یافتن مشاغل و سفارشات جدید را برایتان راحت تر و امکان پذیرتر خواهد کرد.

  1. از یک حسابدار کمک بگیرید

اگر قصد دارید سرمایه گذاری شخصی بر روی کسب و کارتان انجام دهید، حتما یک حسابدار استخدام کنید. هنگامی که کسب و کار شما گسترده تر شده و تعداد پروژه ها به مراتب بیشتر می شود، مدیریت هزینه ها و دریافت مبالغ نیاز به یک حسابدار دارد که با کار فریلنسری آشنایی داشته باشد.

  1. برنامه زمانی برای خود مشخص کرده و آن را دنبال کنید

هنگامی که شما به عنوان یک فریلنسر فعالیت میکنید، در واقع در حال شکستن مرزها و ساعات کاری مرسوم در هفته هستید، اما هر کسب و کاری برای موفق شدن نیاز به یک برنامه ریزی زمانی مشخص دارد. بسته به تشخیص و ترجیح شما برای کار در نیمه شب و یا صبح زود، برنمه زمانی مشخصی برای کار در یک هفته را تعیین کرده و تلاش خود را برای رسیدن به این برنامه به کار گیرید. بهتر است به ازای هر چهار روز کار، یک روز را برای بررسی کارها در نظر بگیرید تا مدیریت سفارشات و تماس ها را واگذار نکنید؛ پاسخ به ایمیل ها، بررسی فاکتورهای دریافتی و پرداختی و ارتباطات شبکه ای که در بالا به آن پرداخته شد، مجموعه ای از این کارهاست که می بایست مدیریت شوند. برنامه زمانی منظم به شما کمک می کند تا ذهنیت دقیق از زمان انجام کارهای خود پیش از شروع هرکدام از آنها داشته باشید.

  1. از «نه» گفتن نهراسید

هنگامی که دستمزد خود را تعیین کنید، ممکن است برای جبران مالی آن به دریافت پروژه های بیشتری روی بیاورید. در این موارد توجه کنید که استرس بیشتر و زمان کمتر برای به سرانجام کارها در انتظار شما خواهد بود. دقت کنید، سلامت ذهنی خود را برای درآمد بیشتر به خطر نیاندازید. پیش از قبول هر پروژه جدید، برنامه خود را بررسی کرده و ببینید آیا با زمان بندی شما سازگار است یا خیر. اگر نبود، از پذیرش آن خودداری کرده و یا زمان دیگری را برای تحویل پروژه تعیین کنید.

فعالیت به عنوان یک طراح فریلنسر، خواه طراحی پوستر انجام داده و یا در طراحی مدیاهای گوناگون تصویری دستی داشته باشد، فرصتهایی را برای ایجاد می کند تا خود را به چالش کشیده و مهارتهای خود را بهبود ببخشید. از آنجاکه فریلنسری یک فعالیت ساده و سریع المنفعت نیست، با دنبال کردن این نکات می توانید موفقیت و رضایت شغلی را برای خود فراهم آورید.

11 بهمن 1396

دیدگاه های این مقاله

نوزده + 6 =