09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

نکاتی که باید در ساخت پوستر رعایت کرد؟

طراحی پوستر همانطور که می تواند ساده و دلنشین باشد، می تواند سخت هم باشد. اگر نکات آن را ندانید یا به درستی از آن ها استفاده نکنید.
اندازه استاندارد پوستر

طراحی پوستر همانطور که می تواند ساده و دلنشین باشد، می تواند سخت هم باشد. اگر نکات آن را ندانید یا به درستی از آن ها استفاده نکنید. از این رو توصیه می شود که حتما نکاتی را که باید در طراحی پوستر رعایت کنید را بدانید. اما این نکات چیست:

اولین نکته ای که باید رعایت کنید، تعیین هدف و نیاز است. شما با طراحی این پوستر چه هدفی را دنبال می کنید؟ قرار است که کدام نیاز کاربران با خواندن آن برطرف شود؟ چگونه المان های طراحی باید در کنار هم قرار بگیرند تا هم شما به هدف خود برسید و هم نیاز کاربران را بتوانید رفع کنید؟

نکته مهم تر از همه ایجاد ثبات در تبلیغات و طراحی است. سعی کنید که بین طراحی پوستر و بقیه یک ثباتی را حفظ نمایید. البته این ثبات به معنای یکسان بودن طراحی نیست، بلکه یعنی اینکه کاربر با دیدن پوستر سریعاً برندتان در ذهن او تجسم یابد.

برندها عموماً شامل لوگو و نام می باشند. در واقع با استفاده از همین طراحی لوگو و نام برند است که بین کاربران و شرکت ارتباط برقرار می شوند. حتما در پوستر خود از لوگو یا نام برند سازمان خود استفاده کنید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید، کاربران و مخاطبان پوستر شما هستند. اگرچه اصولا پوسترها را براساس کارایی و مکان استفاده آن ها طراحی می کنند، خیلی مهم است که استایل و پیامی که در آن به کار می رود واضح و مشابه هم باشند. اگر کاربران شما دارای رده سنی خاصی هستند یا حرفه خاصی را شامل می شوند، خیلی مهم است پوستر خود را براساس طرحی که بیشتر آن ها علاقه مند می باشد، ایجاد کنید. برای مثال در مدارس ابتدایی بهتر در پوستر ها از عکس ها و نقاشی های کودکانه بیشتری استفاده کنید.

نکته آخر محتوا است. محتوا به کاررفته باید ساده و واضح باشد تا کاربران آن را سریع تر به ذهن خود بسپارند. همچنین باید از فونت های با اندازه مناسب استفاده کنید که از راه دور که حداکثر یک متر است خوانا باشد. در انتهای هر پوستر، توصیه می شود که آدرس سایت را استفاده کنید که به برندسازی سایت شما کمک کند.

28 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

پنج − 4 =