09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

نکاتی برای افزایش تاثیرگذاری وب سایتهای پزشکی

امروزه طراحی سایت پزشکی، بیش از گذشته به انجام رسیده و همانند سایر منابع آنلاین، در خدمت دانشجویان و کاربران این شاخه قرار گرفته است.

با پیشرفت هایی که دنیای امروز در زمینه علوم مختلف از جمله علوم پزشکی داشته است و از طرفی با روی کار آمدن و افزایش دامنه استفاده از اینترنت، روی آوردن مراکز درمانی و دانشکده های پزشکی برای گسترش برنامه های درسی و کاری خود بر روی وب نیز افزایش یافته و این امکان را برای آنها فراهم کرد تا منابع آموزشی خود را در دسترس عموم قرار دهند. اما آنچه به عنوان یک مشکل بزرگ مد نظر قرار می گیرد این است که بیشتر محتوای انتشار یافته به صورت آنلاین، بر حسب نیازهای دانشجویان نبوده و یا قدیمی می باشد.

آنچه به عنوان یک راه حل اساسی و کاربردی در این سالها معرفی شده است، طراحی وب سایت های آموزشی مرتبط با شاخه مورد است که نتیجه آن، افزایش بهبود کیفیت منابع آموزشی می باشد. به این منظور امروزه طراحی سایت پزشکی ، بیش از گذشته به انجام رسیده و همانند سایر منابع آنلاین، در خدمت دانشجویان و کاربران این شاخه قرار گرفته است. به بیان دیگر، با این حال که برنامه های آموزشی آنلاین در شاخه پزشکی بسیار مفید می باشد، اما این مهم نیازمند برنامه ریزی دقیق، راه اندازی و حفظ اصول سازماندهی شده می باشد. گام های کلیدی برای توسعه و راه اندازی یک وب سایت آموزشی شامل 1) دنبال کردن اصول برنامه آموزشی مورد نظر 2) ارزیابی نیازها در بازه­های زمانی مشخص 3) ارزیابی نیازهای مربوط به دانشجویان، موسسات و جوامع هدف 4) استفاده از تئوری های رفتاری در هنگام تولید محتوا 5) طراحی وب سایت 6) ایجاد مکانیسمی هایی برای بهبود عملکرد سایت های معلق و گنجادن و به روز کردن محتوای درون آنها.

در صورتیکه این مراحل و گام ها به درستی انجام شود، آموزش های پزشکی که در دنیای اینترنت ارائه می شود، می تواند سبب دستاوردهای مهمی در دانش اندوزی شود و درنتیجه منجر به حرکت هم پا و یا فراتر از روش های سنتی تدریس می شود. در تحقیقات به انجام رسیده توسط دپارتمان آموزش ایالات متحده امریکا، مشخص شده است که عملکرد دانشجویان در روش آنلاین، در مقایسه با آموزش های چهره به چهره افزایش یافت. اما متاسفانه، بسیاری از سر فصل های آموزش داده شده به صورت آنلاین، مطابق با برنامه های آموزشی استاندارد و اصول سازماندهی آموزشی نبوده و یا از یک روش سیستماتیک آموزشی استفاده نکرده است. بسیاری از محتواهای منتشر شده به صورت آنلاین، برنامه ریزی بسیار ضعیفی داشته، با نیازهای پیش بینی نشده هم خوانی ندارد و یا به روز نشده است.

یک محتوای آموزشی آنلاین در حوزه پزشکی می بایست، “انعطاف پذیر، جذاب و متمرکز بر نیاز دانشجویان” باشد. استفاده از محتوای زائدی که مبتنی بر نیاز دانشجویان و دانش پژوهان در زمینه های مختلف علوم پزشکی نباشد، منجر به عدم بهبود وضعیت وب سایت شما شده و توسط موتورهای جستجو شناسایی نخواهد شد. آنچه برای رسیدن به این مهم می بایست در نظر گرفت، به روز کردن دانش و اطلاعات پیرامون خواسته ها و نیازهای کاربرانی است که به سایت شما مراجعه خواهند کرد. بدون تحقیقات پیوسته، امکان مطلع شدن از این خواسته ها وجود نداشته و تلاش های شما هدف دار نمی باشد.

محتوای آموزشی که در حوزه پزشکی تولید می کنید، می بایست کاملا انعطاف پذیر بوده و شاخه و دسته بندی های بسیاری را در بر بگیرد. تاکید بسیار بر محتوایی خاص، می تواند منجر به کاهش پذیرش از جانب کاربران و مراجعه کنندگان شما شود. بهترین پیشنهاد برای گنجاندن محتوا در سایت این است که در بخش های گوناگون و دسته بندی های متنوع، مطالبی کاملا تخصصی را برای مخاطبان تهیه کرده و به آنها ارائه دهید.

از طرفی، ممکن است شما پیش از این سایتی برای مرکز یا سازمان پزشکی و تحقیقاتی و مرکز آموزشی خود تهیه کرده اما مطالب ومحتوای گنجانده شده درون آن از کیفیت بالایی برخوردار نباشد. پیاده کردن استراتژی مناسبی جهت خارج کردن این سایت ها از تعلیق و درج محتوای مناسب در آنها به منظور پیدا شدن توسط موتورهای جستجو، یک ایده مناسب برای افزایش بهره وری سایت شما می باشد. بنابراین، تغییراتی در طراحی سایت نیز در جهت بهبود محتوا، الزامی می باشد. می توانید از شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت در این زمینه استفاده کنید و با افزایش ویژگی های نوین وب سایت و ایجاد بلاگ، محتوای مناسب و به روز شده ای در آن بگنجانید. گاهی برخی از سازمان ها به علت افزایش قیمت طراحی سایت در این شرایط، از به روز کردن خدمات سایت خود چشم پوشی کرده و ضرر بزرگی را متحمل خواهند شد. صرف هزینه در این مسیر در طولانی مدت برای شما بسیار پر بازده خواهد بود.

2 آبان 1396

دیدگاه های این مقاله