09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

رتبه ترافیک الکسا چیست؟

واقع الکسا، سایتی است که اطلاعات ترافیک سایت مانند رتبه آن در جهان و کشور مربوطه یا کلمات کلیدی که در آن در صفحات برتر گوگل می باشد را نشان می دهد.

رتبه ترافیک الکسا، اندازه محبوبیت یک وب سایت در مقایسه با دیگر سایت ها در اینترنت است که براساس دو معیار تعداد بازدیدکنندها و تعداد صفحات میزان محبوبیت و رتبه سایت انجام می شود. در واقع الکسا، سایتی است که اطلاعات ترافیک سایت مانند رتبه آن در جهان و کشور مربوطه یا کلمات کلیدی که در آن در صفحات برتر گوگل می باشد را نشان می دهد.

الکسا داده های ترافیک را به صورت روزانه از میلیون ها کاربر که تولبار الکسا را نصب کرده اند، جمع آوری می کند و سپس از فرمول های ریاضی پیچیده ای برای محاسبه رتبه که از سه ماه این اطلاعات را بدست می آورد، استفاده می کند.

الکسا می تواند به عنوان نمایش دهنده موقعیت وب سایت براساس تعداد بازدیدکننده و تعداد صفحات بازدید شده استفاده شود. محبوب ترین سایت رتبه یک را دارد و به همین ترتیب تا آخر سایت هایی که محبوبیت آن ها کمتر است، رتبه کمتری بدست می آورند. البته سایت های تازه تاسیس زمان زیادی را نیاز دارند تا در رتبه بندی الکسا شناخته شوند.

اکثر شرکت ها، افزایش رتبه سایت درالکسا به عنوان برنامه بازاریابی خود برای مشتریان در نظر میگیرند از این رو در پیش فاکتور طراحی سایت اولیه که ارائه می دهند، این مورد اصلا در نظر گرفته نمی شود.

در رتبه ترافیک الکسا، کاربران می توانند رتبه انواع سایت ها را مشاهده کنند، کلمات کلیدی که هر سایتی در آن بالا می باشد را مشاهده کنند، البته برای دیدن جزئیات دقیق تر باید اکانت الکسا را خریداری نمایید تا بتوانید از امکانات بیشتر آن استفاده کنید، بک لینک های ورودی از سایت های مختلف و میزان تغییرات بازدید سایت را بررسی کنند. همانطور که بیان کردیم، رتبه بندی الکسا به صورت سه ماه یک بار دقیقا انجام می شود و اگر در طول یک ماه تغییری مشاهده نکردید ولی بازدیدتان بالا بود، نگران نباشید.

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید:

1 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

سه × 3 =