09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک هنری بصری است، که کار طراحی موادی که قابلیت چاپ دارند را انجام می دهد مثل تصویر، نقش و نگارها و نوشته ها. این رشته حتی در سینما و تلویزیون ...

طراحی گرافیک شامل ارتباطات بصری است. با استفاده از فضا، تصاویر و رنگ و غیره می توان ارتباطات بصری را انجام داد.

 طراحی گرافیک رشته ای دانشگاهی است که زیرمجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات است. در طراحی گرافیک خلاقیت و ایده جدید بسیار مهم است. گرافیست ها برای مفهوم و یا برای رساندن اطلاعات به دیگر افراد از تصویرهای متنوع، نمادها، رنگ ها و غیره استفاده می کنند.

گرافیست برای رساندن و تولید یک پیام از همه اصول مثل تایپوگرافی، هنر بصری و تکنیک صفحه آرایی بهره مند می شود. مثلا برای طراحی جلد کتاب باید از همه اصول گرافیکی استفاده کند.

طراحی گرافیک کاربردهای زیادی دارد: طراحی لوگو، انتشارات، تبلیغات مثل طراحی پوستر و گرافیک سایت از کاربردهای طراحی گرافیک هستند.

ویژگی مهم طراحی گرافیک ترکیب بندی است. این هنر بسته به نیازهای بصری و هم چنین زمان تغییر می کند و معنی آن تغییر می کند و بروز می شود. طراحی گرافیک به معنی خلق کردن و ترکیب تصاویر متنوع برای رساندن یک پیام برای هدف مشخصی می باشد. در سال 1992 ویلیام ادیسون دیگینز برای اولین بار از واژه طراحی گرافیک استفاده کرد.

طراحی گرافیک هنری بصری است، که کار طراحی موادی که قابلیت چاپ دارند را انجام می دهد مثل تصویر، نقش و نگارها و نوشته ها. این رشته حتی در سینما و تلویزیون هم کارایی دارد.

بازار کار این رشته زیاد است مثل صفحه آرایی، کار در انتشارات، طراحی تبلیغات و غیره.

حتی بسته بندی محصولات هم به این رشته نیاز دارد.

طراحی گرافیک یک زبان است که دستور و قواعد نامعینی دارد و الفبایی که در حال پیشرفت و گسترده شدن است. طراحی گرافیک وقتی خوب عمل می کند و رتبه بالایی دارد که بتواند مفهوم را به خوبی به مخاطب برساند در این صورت است که امتیاز بالایی کسب می کند.

طراحی گرافیک نقش بسیار مهمی در تبلیغات دارد و می تواند بسیار تاثیرگذار باشد به طوری آن را عنصر اصلی تبلیغ می دانند. برای مثال طراحی جلد محصول که توسط گرافیست انجام می شود می تواند سهم زیادی در فروش آن داشته باشد.

11 خرداد 1396

دیدگاه های این مقاله

سه × سه =