09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

طراحی از طریق یک عکس: نکات سریع و بهترین تمرین ها

عکاسی یکی از بهترین مسائلی است که بیش از تایپوگرافی منجر به موفقیت طرح می شود.

عکاسی یکی از بهترین مسائلی است که بیش از تایپوگرافی منجر به موفقیت طرح می شود. یک عکاس حرفه ای و موفق می تواند یک طرح ضعیف را خوب جلوه داده و یا در جذابیت یک طرح خوب و تبدیل آن به یک طرح عالی تاثیر بسازایی داشته باشد. عکس ها می توانند احساسات و رنگها را به همراه خود داشته و نقطه تمرکز و کانونی قوی را ایجاد کنند.

در این مقاله قصد داریم چند نکته، تکنیک و ایده را برای طراحی سایت مبتنی بر عکس برای شما برشماریم.

چگونه عکسهای خوب را بیابیم؟

در ابتدا باید گفت که، یکی از بهترین مهارتهایی که می توانید به عنوان یک طراح برای خود اختیار کنید، مهارت عکاسی است. عکاسها، تصاویر را خلق کرده و طراحان از آنها برای ساختن تصویر بهینه در طرح خود و برقراری ارتباط با مخاطب استفاده می کنند؛ این دو زمینه فعالیت در صورتیکه با یکدیگر به یکسانی نرسند، نمیتوانند تکمیل کننده باشند. حتی اگر شما یک عکاس کاملا حرفه ای نیز باشد، باز هم زمان کافی برای تهیه عکسهای مناسب با کارتان را همیشه نخواهید داشت. در این شرایط، استفاده از عکسهای استوک و روشهای مناسب یافتن بهترین عکسها به شما کمک خواهد کرد. یافتن این عکسها روشهای خاص خود را طلبیده و بنابراین می بایست تجربه کافی در یافتن آنها را داشته باشید.

اگر بودجه مشخصی برای خرید این عکسهای استوک در نظر گرفته اید می توانید از عکاسان و یا سایتهایی که به فروش عکسهای مناسب با هدف شما اقدام می کنند استفاده کنید. می توانید به عکاسان خاصی پیشنهاد عکاسی بر اساس نیاز خود را داده و از این عکسها در طراحی خود بهره مند شوید.

رنگ بندی

یکی از روشهای ضروری برای طراحی یک صفحه مبتنی به عکس، رعایت رنگبندی است. به طور نرمال، خلق رنگ بندی جامد نیازمند فکر و برنامه ریزی دقیق بوده و درصورتیکه شما برای بار اول اقدام به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی کرده باشید، می تواند یک کار رعب آور باشد.  با اینحال، هنگامی که از عکاسی به عنوان قهرمان داستان خود استفاده می کنید، تمام کار برای شما به انجام می رسد. یکی از قدیمی ترین حقه ها در سبد طراحی افراد حرفه ای و خلاق، ایجاد رنگ بندی از طریق استفاده از رنگهای موجود در عکس است.

تایپوگرافی

آنچه که بیشتر طراحان وب سایت با آن کشمکش دارند، جای دادن حروف و فونت ها در تصویر مربوطه است. طراحی پوستر و یا وب سایتهای نامناسبی که تا به حال آنها را مشاهده کرده ایم، اغلب به علت تلاش طراحان برای گنجاندن فونتهای زیبا و خاص در بک گراندهای بسیار متفاوت و جذابی بوده است که تنها زیبایی ایجاد کرده و به هیچ وجه قابل خواندن نیستند. نتیجه آنکه، جذابیت تصویر و عکس مورد نظر بسیار بالا بوده اما هنگام تلاش شما برای خواندن متن، چشمانتان را خسته کرده و عمدتا از ادامه خواندن صرف نظر خواهید کرد.

اولین پیشنهاد، انتخاب تصویر و یا فونت مناسب و تغییر آنهاست که در پاره ای از مواقع به راحتی انجام نخواهد شد. در این شرایط، وظیفه شما افزایش وضوح است. یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار، استفاده از پالت رنگی مشابه به آنچه در بخش رنگ بندی گفته شد می باشد. یک رنگ جامد مناسب را از تصویر انتخاب کرده و جعبه رنگی مناسب با عکس مورد نظرتان را ایجاد کنید.

27 تیر 1401

دیدگاه های این مقاله

هفده + 3 =