09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

راهنمای طراحان برای تهیه عکسهای بهتر

که عکاسی یکی از مهمترین اصول مکمل مهارت شما در طراحی است.

پیش از این بارها بیان شده است که عکاسی یکی از مهمترین اصول مکمل مهارت شما در طراحی است. طراحان همواره نیازمند تصاویر خاص بوده و این موضوع نیازمند ساعتهای متمادی جستجو و پرداخت هزینه های گزاف برای استفاده از تصاویری است که به احتمال زیاد در پروژه های طراحی سایت بسیاری از طراحان دیگر نیز یافت می شود.

تبدیل شدن به یک عکاس قابل قبول می تواند در ذخیره زمان و هزینه شما مفید فایده بوده و راهی برای رقابت شما فراهم آورد که منحصر به فرد بوده و هیچکس در جهان نتواند در این مورد با شما رقابت کرده و آن را در اختیار داشته باشد.

البته مشکل اصلی این است که شما به سادگی زمان و بودجه مناسب را برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای در کنار شغل اصلی خود که طراحی است را نخواهید داشت. خوشبختانه نیازی به سالها تلاش و یادگیری و استفاده از تجهیزات فوق حرفه ای ندارید؛ بلکه بودجه ای متوسط و میانگین آشنایی با چگونگی استفاده از دوربین دیجیتال می تواند به شما در تهیه عکسهایی منحصر به فرد و مطابق با طراحی سایت فروشگاه اینترنتی تان کمک کننده باشد.

تجهیزات

در اولین قدم، بهترین و در عین حال ناخوشایندترین گام را برای شما معرفی خواهیم کرد؛ اولین هزینه مورد نیاز. به طور ایده آل برای تهیه عکس هایی که دارای کیفیت بالایی بوده و در طراحی های بسیار حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند، شما می بایست صاحب یک دوربین دیجیتال حرفه ای و قابل قبول باشید. اگرچه کیفیت دوربین های جیبی که برای مصرف کنندگان عادی تهیه و درجه بندی می شود به سرعت در حال پیشرفت است، اما باز هم یک دوربین دیجیتال SLR قطعا بهترین انتخاب برای پیشروی در این مسیر است.

حال، پیش از عبور از این بخش باید بگوییم، ممکن است نیازی به پرداخت هزینه ای که در ذهن شما است نباشد.  اگر تصمیم شما ادامه کار به عنوان یک عکاس حرفه ای نمی باشد، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه بسیار بالا و خرید بهترین دوربین های برندهای معروف نیست. بلکه می توانید با پرداخت هزینه کمتر دوربین هایی با قیمت های متوسط که برای کاربران آماتور و یا نیمه حرفه ای در همان برندها تولید شده است را خریداری و استفاده کنید. دوربین های این دسته، نسبت به هزینه ای که به شما متحمل می کنند، کیفیت قابل قبولی دارند.

دوراهی انتخاب لنز

با پرداخت مقدار کمی پول بیشتر، می توانید یک مجموعه تهیه کنید که دوربین و لنز استاندارد را همراه با هم دارا باشد. البته این لنزها معمولا لنزهای درجه پایینی هستند که برای شروع مناسب می باشند اما برای هدفی که شما به دنبال آن هستید نیز کاملا خوب هستند.

با اینحال، می توانید پس از گذشت مدتی از خرید دوربین نیمه حرفه ای خود همراه با لنز اولیه، هزینه ای را به خرید لنزی بهتر و حرفه ای تر انجام دهید. لنزهایی با قابلیت زوم و فوکوس بالا و همچنین دیافراگم پایین هزینه های بالاتری را به شما متحمل کرده اما در عین حال می توانند تصاویر بهتر و حرفه ای ترین را برای شما تهیه کنند. بنابراین، اگر بتوانید پس از مدتی بودجه ای را برای خرید این نوع لنزها ذخیره کنید، سطح کار خود را گسترش خواهید داد.

سیستم اتوماتیک را فراموش کنید

اگر قصد خرید دوربینی دارید که در جیب شما جا نشود، بنابراین باید اتوماتیک بودن و تنظیمات بدون دخالت دست را نیز فراموش کنید. اگر پیش از این دوربین دیجیتالی داشته اید که تمامی تنظیمات بصورت اتوماتیک و از طریق دوربین انجام شده و تمام تصمیمات توسط دوربین برای شما اتخاذ شده، حال باید تمام اینها را فراموش کنید. پرداخت هزینه برای خرید یک دوربین تمام دیجیتال و اتوماتیک، هدر دادن آن است. بهتر است به جای آن هزینه و زمان خود را برای یادگیری تنظیمات اتوماتیک صرف کنید. بنابراین می توانید برای طراحی های گوناگون خود مانند طراحی پوستر از این عکسهای بسیار زیبا و منحصر به فرد خود استفاده کنید.

22 خرداد 1401

دیدگاه های این مقاله

دو × 2 =