09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

نکات سریع برای طراحی یک وب سایت آموزشی

هر ساله تعداد افرادی که در فضای سایبری به دنبال پاسخ سوالات خود و یافتن راه حال مشکلات و مسائل خود رو به افزایش است.

اینترنت به سرعت و با جهش های بلند در حال رشد و پیشرفت است. هر ساله تعداد افرادی که در فضای سایبری به دنبال پاسخ سوالات خود و یافتن راه حال مشکلات و مسائل خود رو به افزایش است؛ کسانی که می خواهند به طور ساده تری زندگی کرده و اطلاعات خود را به سرعت به دست آورند و بنابراین کیفیت زندگی خود را به واسطه استفاده از فضای اینترنت افزایش دهند.

چگونه یک وب سایت آموزشی بسازیم

آموزش یکی از مسائلی است که در دنیا تقاضای بالایی داشته و هرکس برای زندگی در دنیا نیاز به آن دارد. اگر شما در مرحله ای هستید که می خواهید کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید و به دنبال یافتن حلی برای طراحی سایت آموزشی خود به شیوه ای نوین و قابل توجه همگان هستید، این مقاله به کمک می کند.

الگوهای وب سایتهای آموزشی راه های مناسبی هستند که از طریق آنها بتوانید بدون نگرانی در مورد نکات و زوایای تکنیکی، وب سایت مناسب خود را خلق کنید. الگوهای مختلف موجود در سایتهای گوناگون ارائه شده امتیازات و اختیارات گوناگونی به شما می دهد که میتوانید با هزینه های کمی به صورت یک برنامه نویس با دانش متوسط الگوی مناسب خود را کاستوم کرده و بسازید.

هدف و چشم انداز خود را بدانید

وب سایت های اموزشی مانند سایر وب سایت ها بوده و تنها جزئیات و استثناهایی دارند. برای شروع، نیاز دارید که اهدافی کاملا شفاف و تعریف شده داشته و چشم اندازی مشخص پیش از انتخاب الگوی خود داشته باشید. اگر خدمات خود را برای رنج سنی 9 سال ارائه می دهید، می بایست وب سایت خود را طوری شخصی سازی کنید که نه تنها برای بچه های آن سن بلکه برای والدین آنها نیز جذاب و قابل استفاده باشد. از طرف دیگر، اگر میخواهید افراد بیشتری از موسسه آموزش عالی شما استقبال کنند، وب سایت شما می بایست از المان های طراحی برخوردار باشد که بتواند به طور جدی تمام اقشار فعال در این رنج سنی جوانان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری و حتی بالاتر و اساتید را جذب کند.

اطلاعاتی که می بایست در بخش کناری نوشته شود

وب سایتهای اموزشی نیاز دارند که تا حد امکان اطلاعاتی را فراهم آورند؛ اطلاعاتی که می تواند به افراد جویای آموزش کمک کند تا جزئیات مربوط به موسسه آموزشی شما، رشته ها و دوره های ارائه شده، زمان بندی کلاسها، طراحی پوستر های مربوط به ایونت ها و سایر اطلاعات مربوطه را بدون نیاز به صرف زمان و تماس برایشان مهیا کند. در برخی شرایط، برخی موسسات اموزشی مانند دانشگاه ها ممکن است دانشکده های مجزا داشته باشند. نیاز است که تمامی این دانشکده ها در وب سایت شما محل مشخصی داشته و مشخصات مربوطه در آن بخش ها ارائه شود. دانشجوی آینده شما می بایست به سرعت بتواند در بخش های گوناگون و صفحات متفاوت وب سایت شما حرکت کرده و جابه جا شده و دانشکده مورد نظر و همچنین اطلاعات مورد نیاز خود را بیابد. به این معنی که شما می بایست بیش از طراحی و دیزاین داخلی وب سایت بر روی محتوا تمرکز کنید. محتوا در بسیاری از شرکت های ارائه دهنده این خدمات به همراه طراحی ارائه شده و بنابراین با این روش قیمت طراحی سایت شما افزایش خواهد یافت. همچنین می توانید در بخشی از وب سایت شما خدماتی برای دانلود منابع مورد نیازی ارائه دهید که به افراد کمک میکند تا فرمهای مربوطه را به راحتی یافته و پیش از ثبت نام آنها را تکمیل و ارسال کنند.

مدیاهای گوناگون را به وب سایت خود اضافه کنید

در آخرین نکته می بایست گفت که، اطمینان حاصل کنید که مدیاهایی را به وب سایت خود اضافه کرده اید که نشان دهنده انتظاری است که مردم می بایست از شما داشته باشند. برای مثال، اگر صاحب یک مدرسه هستید، پیشنهاد می شود که ویدئوهایی کوتاه با جزئیات آموزشی را تهیه کنید. علاوه بر اینکه شما می بایست تصاویری از امکانات خود را در سایت داشته باشید که به دانشجویان آینده تان دیدی در مورد کلاسهایی که در آینده قصد تحصیل در آن را در موسسه شما دارند خواهد داد. علاوه بر این می توانید یک قدم به جلوتر نیز حرکت کرده و عناصر تعاملی مانند گزینه چت برای حل کردن مشکلات و پاسخ به سوالات احتمالی دانشجویان در هنگام ثبت نام را ترتیب دهید.

5 مرداد 1401

دیدگاه های این مقاله

14 − چهارده =