09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

نکات امنیتی و پیشرفت های تجارت الکترونیک

یکی از ویژگی های مهم در ایجاد امنیت تجارت های الکترونیک، دامنه آن است.

صاحب یک وب سایت تجارت الکترونیک بودن، یک کار بسیار چالش برانگیز است. شما تنها نیاز به برقراری ارتباط با فهرست، مشتریان و سفارت ندارید بلکه نیاز به تعامل با تکنولوژی، تبلیغات و مسیرهای مختلف بازاریابی و همچنین پیش از همه اینها امنیت، دارید. آنها نیاز دارند بدانند که کارتهای اعتباری آنها یا اطلاعاتشان حفاظت شده و تمام اطلاعات شخصی شان که در وب سایت ذخیره شده است محافظت شده بوده و شما ملزم به رعایت تمامی اصول و اقدامات احتیاطی برای تامین این امنیت هستید.

در اختیار داشتن یک فروشگاه آنلاین به معنای این است که مجرمان سایبری احتمال دسترسی زیادی به وب سایت و اطلاعات شما داشته و هر زمان که بخواهند می توانند با هک کردن اطلاعات شما برای وب سایتتان مشکلات ایجاد کنند. این مجرمان سایبری تا زمانی که محیط های آسیب پذیر شما را بشناسند متوقف نشده و می توانند از این طریق اطلاعات مشتریان شما را به سرقت ببرند. بنابراین، چه کاری می توانید برای ایجاد امنیت مشتریان و ایجاد این حس امنیت در آنها انجام در عین حال از فعالیت دزدان ادبی و محتوایی که به هدف به سرقت بردن محتوای تولید شده توسط شما به وب سایتتان وارد می شوند، جلوگیری کنید.

در ادامه به چندین نکته و گام های متعددی اشاره می کنیم که از طریق آن می توانید به مشتریانتان این اطمینان را بدهید که قدرت در دست گرفتن امنیت آنها را در اختیار دارید.

رمزگذاری ارتباطی

رمزگذاری داده ها کلیدی است که نه تنها برای جلوگیری از حملات سایبری بلکه برای مطمئن کردن مشتریانتان از تلاش های شما جهت ایجاد امنیت آنها بسیار کاربردی است. مهم است که تمام اطلاعات داخل و خارج سایت رمزگذاری شده باشد. این کار می تواند با نسب مدرک SSL بر روی سایت شما به انجام برسد. مدرک SSL توسط کمپانی شما ایجاد شده و توسط یک آژانس معتبر به امضا می رسد تا اجازه انجام این کار را به شما اعطا کند.

هنگامی که SSL شما به کار بیافتد، می توانید اطمینان حاصل کنید که از طریق این مدرک SSL کسی قادر به خواندن اطلاعات و داده های مهم شما به غیر از پذیرنده مورد نظر نخواهد بود.

از پسوردهای قوی استفاده کرده و به مشتریانتان نیز پیشنهاد دهید

استفاده از پسوردهای قوی، کار هکرهای سایبری را دشوار کرده و یافتن راه مناسب برای آنها جهت نفوذ به اطلاعات حساب شخصی شما و یا مشتریانتان را تا حد زیادی غیر ممکن می کند. می توانید این موضوع را به مشتریانتان نیز گوشزد کرده و با اضافه کردن سیاست های رمزگذاری در وب سایت خود که مشتریان را ملزم به انتخاب پسوردهای قوی میکند، از ایجاد یک راه حفاظتی محکم اطمینان حاصل کنید. یک پسورد قوی میتواند ترکیبی از نشانه ها، اعداد و حروف باشد. البته لازم به ذکر است که استفاده از این روش نیازمند کد گذاری ویژه ای داشته و بنابراین قیمت طراحی سایت شما را به مراتب افزایش خواهد داد.

از دامنه قوی استفاده کنید

یکی از ویژگی های مهم در ایجاد امنیت تجارت های الکترونیک، دامنه آن است. همه کمپانی ها از آپدیت های امنیتی که روزانه در دسترس است استفاده نمی کنند. این یک کار دلهره آور است اما می بایست برای حفظ مسیر امنیت به طور مکرر به انجام برسد. پیش از شروع به همکاری، در مورد شرکت های طرف قرارداد کمی تحقیق کرده و اطمینان حاصل کنید که پیشینه بدی از آنها وجود ندارد که بتواند برای شما دردسر ساز شود. می توانید از شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی وب سایت و یا مراکز مشاوره خرید دامنه های سروری کمک گرفته و اطلاعات مربوط به این کمپانی ها را از آنها بخواهید.

استفاده از نرم افزارهای آنلاین تضمین امنیت

امروزه، تعدادی از کمپانی ها وجود دارند که کسب و کار آنلاین شما می بایست آنها را برای انجام کارهای گوناگون مد نظر قرار داده و شما می بایست طریق ارائه درخواست به آنها را بدانید.

CAPTHA برنامه یا سیستمی است که برای تشخیص انسان از ربات ها و ماشین ها طراحی شده است. و به طور نرمال برای جداسازی اسپم ها و راه های اتوماتیک استخراج دیتا از وب سایت ها کار می کند. هنگامی که در مسیر طراحی سایت شرکتی خود هستید، استفاده از این سیستم را می توانید برای ایجاد امنیت بالاتر لحاظ کنید.

 

29 مهر 1400

دیدگاه های این مقاله