09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

چهار تعریف برای هاست

سوال اصلی همه افراد این است که هاست چیست؟ اصطلاح هاست در چندین زمینه استفاده می شود که در هرکدام معانی مختلفی دارد.
اندازه استاندارد پوستر

سوال اصلی همه افراد این است که هاست چیست؟ اصطلاح هاست در چندین زمینه استفاده می شود که در هرکدام معانی مختلفی دارد:

1. در ویژگی های پروتکل اینترنت، هاست یعنی هر کامپیوتری که دارای دسترسی دوطرفه کامل به دیگر کامپیوترها در اینترنت دارد. یک هاست خودش دارای تعداد هاست محلی است که باهمدیگر یک شبکه را تشکیل می دهند و یک IP آدرس واحد دارند.اگر شما از پروتکل نقطه به نقطه برای دستیابی به کامپیوتر اصلی استفاده کنید، برای هرارتباطی که در اینترنت ایجاد می کنید دارای یک IPآدرس یکسان خواهید بود. در این حالت، هاست یک نود در شبکه است.

2. برای وب سایت شرکت ها، هاست یک کامپیوتر با وب سرور است که صفحاتی را برای یک یا دو وب سایت ارائه می دهد. یک هاست می تواند شرکتی باشد که خدماتی مانند هاستینگ را ارائه می دهد. اکثر شرکت های در پیش فاکتور طراحی سایت ، قیمت هاستینگ را نیز در نظر می گیرند یا بعضی از شرکت ها آن را به صورت رایگان ارائه می دهند.

3. در IBM یا شاید دیگر محیط های کامپیوتری پردازنده مرکزی، یک هاست یک کامپیوتر چند پردازنده مرکزی است. دراین زمینه چند پردازنده دارای ایستگاه کاری وابسته به پایانه هوشمند متصل به آن است که از آن به عنوان هاست یا خدمات دهنده استفاده می کند. البته به این معنا نیست که هاست فقط سرور و ایستگاه کاری فقط کلاینت دارد. ارتباط بین سرور و کلاینت یک مدل برنامه نویسی مستقل از زمینه هاست است.

4. در دیگر زمینه ها، اصلاح هاست به معنای ابزار یا برنامه ای است که می تواند خدمات مشترکی را برای دیگر کامپیوتر ها که در حوزه کاری خود هستند تولید نماید. البته امروزه هاست بیشتر به عنوان یک خدمات دهنده اینترنت برای ذخیره سازی اطلاعات و بایگانی فایل ها استفاده می شود.

22 بهمن 1395

دیدگاه های این مقاله

2 + 6 =