09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

3 ترفند برای افزایش کیفیت تجربه کاربری موبایل

بیش از نیمی از کاربران شما از طریق گوشی های هوشمند به وب سایت شما وارد شده و از آن بازدید می کنند.

آیا اخیرا به ارزیابی وب سایت خود نگاهی انداخته اید؟ باید بگوییم که بیش از نیمی از کاربران شما از طریق گوشی های هوشمند به وب سایت شما وارد شده و از آن بازدید می کنند.

 خواه شما تمرکز خود را بر روی تهیه نسخه تلفن همراه یک وب سایت گذاشته و یا پیرامون تولید یک نرم افزار بر پایه موبایل تلاش می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که تجربه کاربری خوب و مناسبی را برای تک تک کاربران خود ایجاد کرده باشید. در مورد کاربران تلفن های همراه و چگونگی اینتراکشن آنها با طرح خود تمرکز کنید؛ این کار به شما کمک کرده تا مسیر شما به سمت ایجاد رابط کاربری مناسب نیز هموار و عملکردی شود.

در این جا، سه ترفند مناسب برای طراحی سایت شرکتی را معرفی کرده ایم به شما کمک می کند تا تجربه کاربری موبایل خود را به گونه ای طراحی کنید تا تمامی کاربران از آن لذت ببرند.

 1. ساده کردن نویگیشن

منوهای مگا قدیمی نمی توانند در طراحی وب سایت برای موبایل برای شما کارساز باشند. کاربران تلفن همراه، ممکن است نسبت به سایر کاربران ابزارهای مختلف، دقت و توجه کمتری داشته و تنها به دنبال یافتن نیازهای خود در نرم افزار یا وب سایت های مد نظر در کوتاه ترین زمان و مسیر می باشند.

منوهای نویگیشن خود را با کمترین آپشن ها طراحی کنید؛ به آنالیزهای مربوط به وب سایت خود مراجعه کنید تا عمده جستجوهای کاربران خود را بیابید.

آپشن های کمتر، منجر به اشغال فضای کمتری در صفحه شده و به شما اجازه می دهد تا فضای بیشتری در طرح خود بگنجانید؛ این یک راه ایده آل برای لمس کردن گزینه مورد نظر و خواندن مطالب خواهد بود.

 1. به حرکات دقت کرده و در مورد آنها فکر کنید

کاربران موبایل، کاملا متقاوت از کابران دسکتاپ با ابزارهای خود ارتباط برقرار می کنند. رابط کاربری شما می بایست برای این مورد مهم برنامه ریزی داشته باشد.

طرح شما می بایست از حرکات برای به انجام کارهای مشخصی بهره مند شود. رابطی که از کنترل های رایج و بصری بهره مند می شود، کاربران را خوشنود و راضی می کند.

این حرکات شامل:

 • ضربه و دو ضربه بر روی صفحه
 • فشار
 • نگه داشتن
 • کشیدن و رها کردن
 • اسکرول کردن (با یک انگشت یا دو انگشت)
 • زوم کردن و زوم اوت کردن
 • کشیدن صفحه به سمت بالا و پایین
 • تکان دادن ابزار

و هنگامی که درباره لمس کردن ابزار صحبت می کنید، هپتیک ها را فراموش نکنید. ویبراسیون دستگاه در جیب شما اعلانات هپتیک، شبیه سازی های مکانیکی استفاده از ویبراسیون لمس یا موشن ها است.

 1. طراحی خود را غیر رسمی کنید

کاربران علاقه مند هستند که احساس کنند در حال صحبت و تبادل اطلاعات و ارتباط با دیگر افراد هستند. سه راه برای خلق رابط کاربری غیر رسمی در طراحی سایت تهران وجود دارد:

 • کپی هایی را در سرتاسر رابط خود بنویسید که پرسونال تاچ بیشتری داشته باشد. از بلوک های متنی بلند تا میکروکوپی های کوچک. متون می بایست شخصیت داشته باشند. این متون می بایست به زبان خوانندگان نوشته شده و به راحتی قابلیت خواندن و برقراری ارتباط با آن را داشته باشند. دقت کنید متن های خود را خیلی رسمی یا رباتیک ننویسید.
 • از رابط صوتی برای طرح خود استفاده کنید. این کار منجر به دسترسی بالاتر و بیشتر به وب سایت یا نرم افزار شما می شود. برای مثال اگر شما یک شرکت طراحی سایت در اختیار داشته باشید، استفاده از این روش منجر به بازدید بیشتر از سایت شما و بالاتر رفتن امکان مشاهده قیمت طراحی سایت ارائه شده از سوی شما به کاربران خواهد شد.
22 تیر 1399

دیدگاه های این مقاله