09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

سئو برای دارندگان کسب و کارهای کوچک

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، استراتژی هایی است که به وب سایت شما برای ارتقا جایگاه در جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو معروف، کمک می کند.

در دنیای آنلاین امروزی، کسب و کارهای کوچک نیز در فضای وب حضور داشته و مشتریانی را از سرتاسر اینترنت جذب می کنند؛ در این مسیر، اندازه سایت و حجم مطالب درون آن اهمیت ندارد؛ حتی یک صفحه ای که تنها شماره و آدرس در آن درج شده نیز می تواند به عنوان یک فروشگاه در فضای آنلاین وجود داشته باشد. با اینحال، کسب و کارهای کوچک می تواند از مزایای فعالیت هایی که منجر به بهینه سازی موتورهای جستجو شود، بهره ببرند.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، استراتژی هایی است که به وب سایت شما برای ارتقا جایگاه در جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو معروف، کمک می کند. اگر استراتژی های سئو شما خیلی قوی نباشد، بنابراین به احتمال بسیار قوی، وب سایت شرکت شما در قعر نتایج حاصل از جستجو قرار خواهد گرفت؛ قطعا این جایگاهی نیست که شما انتظارش را دارید. هدف بازاریابی به وسیله سئو، جلب توجه مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه ای است که به دنبال محصولات و خدمات هستند.

کسب و کارهای کوچک، عمدتا از  کمبود بودجه در بخش سئو ضربه خورده و امکان به دست آوردن خدمات مناسب در این زمینه را نخواهند داشت. هنگامی که پتانسیل های این شرکت های کوچک را با هزینه بالای صرف شده در بازاریابی اینترنتی سایر شرکت ها و کمپانی ها مقایسه می کنیم، مشاهده می شود که دلیل دوری رهبران تجاری از این خدمات، ترس از هزینه های گزافی است که برای آنها به دنبال دارد. طراحان وب سایت تنها می توانند طراحی وب سایت شما را به طور کاملا حرفه ای و زیبا بر عهده بگیرند و غالبا از توانایی ارائه استراتژی های خوب سئو برخوردار نیستند.

آیا بهینه سازی سئو برای کسب و کارهای کوچک از نظر هزینه ها به صرفه است؟

 هزینه های بالای سئو در مقایسه با سایر استراتژی های تبلیغات، ارزان تر به نظر می رسد. هنگامی که سایت شما در بالاترین بخش نتایج جستجوی گوگل باشد، نیاز شما به صرف هزینه برای هر کلیک از بین رفته و خواهید دید که تعداد ترافیک بر روی وب سایت شما به تعداد ثابتی خواهد رسید.

ساخت سئو شخصی یا کمک گرفتن از کمپانی های متخصص این کار، تفاوتی نداشته بلکه داشتن یک استراتژی قوی و صحیح، از اهمیت بالاتری برخوردار است.

افراد حرفه ای ابتدا از مطالعه پارامترهای سایت و سپس ایجاد برنامه ای بهینه برای حرکت رو به جلوی آن، شروع می کنند. برای انجام این کار، می توانید از ابزار گوناگونی که اغلب توسط خود موتورهای جستجو مهیا می شوند، استفاده کنید.

بسیاری از شرکت های بازاریابی تخصصی وجود دارند که آماده ارائه خدمات سئو با کیفیت بالا برای کسب و کارهای کوچک و با قیمت مناسب هستند. بنابراین اگر در ابتدای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود هستید و از هزینه های گزاف انجام سئو هراس دارید، بهتر از سایت خود را به خوبی طراحی کرده و سپس بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو را به افرادی بسپارید که در کار خود خبره بوده و هزینه های زیادی را به شما تحمیل نمی کنند. البته باید توجه داشت، همواره برای به دست آوردن بهترین نتیجه نیاز به صرف هزینه مناسب است، همانطور که قیمت طراحی سایت برای شما با افزایش سطح تجربه طراحان بیشتر می شود، استفاده از افراد حرفه ای برای انجام این کار مهم نیز هزینه بر است.

سئو چه امکاناتی را برای وب سایت شما مهیا می کند؟

  • تضمین افزایش ترافیک سایت
  • برجسته کردن سایت شما در میان سایرین
  • مردم به گوگل و نتایج آن اطمینان دارند.
  • ایجاد استراتژی موثر
  • 60% کلیک ها بر روی سایت هایی است که در ردیف های اول جستجوی گوگل هستند.
  • نتایجی با ماندگاری طولانی مدت ایجاد می کند.

پیش از شروع اقدام برای یک پروژه بهینه سازی جستجو (سئو)، آگاهی از فرآیندهای دخیل در این مسیر، حیاتی می باشد. استفاده از افراد خبره برای انجام تست های اولیه بر روی ب سایت شما و سپس شروع کار بر روی آن ضروری است. مراحل اولیه و عمده آن به شرح زیر است:

  • تحقیق درباره مناسب ترین کلمات کلیدی
  • ساخت لینک
  • ارائه گزارش و آنالیز

برای شروع انجام بهینه سازی موتورهای جستجو، مساله اصلی بودجه در دسترس شما نیست، بلکه در حقیقت شما نیاز دارید افرادی حرفه ای متناسب با هزینه مورد نظر خود را بیابید. تنها لازم است تلاش خود را در جهت یافتن این افراد و شرکت ها بیشتر کنید.

29 آبان 1396

دیدگاه های این مقاله

15 − چهار =