09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

4 نکته برای بهبود طراحی سایت تیم ورزشی شما

سایت رسمی تیم یا کلوب ورزشی شما بخش مهمی از سرمایه آنلاین شما می باشد.

سایت رسمی تیم یا کلوب ورزشی شما بخش مهمی از سرمایه آنلاین شما می باشد. این سایت، تیم یا کلوب شما را در جهان بیرون به نمایش گذاشته و احتمالا اولین مکانی باشد که مردم برای یافتن اطلاعاتی درباره شما به آن مراجعه می کنند. به طور ایده آل، این وب سایت، به طرفدارن شما اطلاع رسانی کرده، فالورهای جدید را جذب کرده و حاوی آخرین اخبار مربوط به فعالیت ها، برد و باخت ها و سایر وقایع رخ داده در این مسیر است.

ممکن است شما به فکر طراحی سایت برای کلوب ورزشی و یا تیم مورد نظر خود بوده و یا قبلا این کار را انجام داده باشید و نیازمند به روز رسانی های تکنیکی در آن باشید. در هر حال، برای هرکدام از این کارها می بایست از کجا شروع کنید؟

نگران نباشید، در این مقاله قصد داریم به 4 روش مهم برای بهبود طراحی وب سایت ورزشی شما و عملکردی کردن آن بپردازیم. بنابراین وب سایت شما می تواند در بهترین مسیر ممکن حرکت کند.

قوانین مورد نیاز برای طراحی یک وب سایت مناسب برای تیم ورزشی

کاربران آنلان در کسری از ثانیه تصمیم می گیرند آیا در وب سایت شما مانده و یا آن را ترک کنند. همانطور که تصور می کنید، این زمان برای درک محتوای موجود در وب سایت شما مناسب نیست، تنها یک نگاه گذرا. در اینجا نکاتی را برای چشمگیر کردن وب سایت شما و هماهنگ شدن با پیشرفت های دنیای آنلاین امروز معرفی می کنیم.

  1. سادگی

قطعا هنگامی که اقدام به طراحی یک وب سایت می کنیم، نکات بیشمار و المان های متعددی پیش روی ما قرار می گیرند. هنگامی که قصد دارید اطلاعات زیاد و مناسبی را به بازدید کنندگان خود ارائه کنید، با اضافه کردن ویجت های مناسب و تدبیرهای برای تصویرسازی در ذهن آنها، به سرعت به سمت سخت تر کردن کار خود و خسته کردن ذهن مخاطب پیش خواهید رفت.

بنابراین، بعنوان قدم اول، نیاز دارید تا برای هر صفحه سایت خود فکر کرده و هر آنچه که هرکدام از این صفحات نیاز دارند برای تبدیل شدن به یک صفحه بهتر را مد نظر قرار دهید.

هر آنچه شما برای رسیدن به هدفتان اضافی بوده و مورد نیاز نیست را به راحتی حذف کنید؛ تصاویر، متنها، ویجت ها و هر آنچه که سایت شما را بدون هدف مشخصی پر کرده است.

  1. استفاده از فضای سفید و فونت بزرگ و ساده

علی الخصوص زمانی که تعداد بسیار زیادی محتوای بلند در صفحه خود دارید، مثلا اخبار و یا محتوای مربوط به بلاگ ها، نیاز دارید تا مطمئن شوید این مطالب به راحتی برای مخاطبان قابل دسترس است.

دو المان کلیدی برای این کار شامل:

  • فضای سفید
  • فونت ها

فضای سفید نامی است که برای فضای منفی معروف افراد تمام المانهای محتوا استفاده می شود. اگر نگاهی به بلاگهای سایتها داشته باشید، فضایی را اطراف هر پاراگراف می بینید. بنابراین محتوا به سادگی قابل خواندن و درک شدن است.

فضای سفید مانند اتاق تنفسی برای ذهن عمل کرده و خستگی چشمها را از بین می برد. این المان به بازدید کنندگان شما این امکان را می دهد که بر روی آنچه که حقیقتا مهم است، یعنی محتوا، تمرکز کنند.

المان مهم دوم، نوع و اندازه فونت است. مطالعاتی درباره بهترین نوع فونت برای استفاده انجام شده است. با اینحال بهتر است ساده ترین نوع فونت را انتخاب کرده و مطمئن باشید که اندازه آن حداقل 14 می باشد، اندازه بزرگتر نیز در صورت امکان مجاز است.

  1. برندینگ تیم خود را حفظ کنید

سوالی در اینجا مطرح است: اگر در مسابقه بعدی تیم شما لباس تیم مقابل را بر تن کند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا فکر میکنید که طرفداران شما این کار را نادیه گرفته و به تشویق شما ادامه می دهند؟ البته که خیر.

رنگ و مدل پیراهن شما بخشی از هویت تیم شما است. همان چیزی که تیم شما را می سازد و با مخاطبان ارتباط برقرار می کند.

خوشبختانه با دانش کمی در زمینه CSS وردپرس، تغییر پالت رنگی هر المان و جایگزینی متن هدر با تصویر لوگو امکان پذیر است.

  1. وب سایت خود را مبتنی بر موبایل نیز طراحی کنید

در زمانی که ترافیک ایجاد شده از طریق ابزارهای تلفن هوشمند از تعداد کابران دسکتاپ فراتر رفته است، بهبود طراحی وب سایت تیم شما برای سازگار شدن با ابزارهای هوشمند تلفن همراه امری حیاتی است. هرچند این کار قیمت طراحی سایت شما را افزایش می دهد، اما وجود آن لازمه ارتباطات امروزه است.

فرض کنید شما می خواهید تصاویری را از آخرین جشن پیروزی خود بر روی وب سایت قرار دهید که کاربران بتوانند به سادگی آن را بر روی موبایل یا تبلت خود مشاهده کنند، بنابراین نیاز به وب سایتی دارید که بتواند این امکان را برای آنها فراهم آورد.

علاوه بر این، موتورهای جستجویی مانند گوگل، در حال حاضر وب سایتهایی که سازگاری بیشتری با ابزارهای هوشمند را دارند، در رتبه بندی خود، بالاتر محسوب خواهند کرد. بنابراین، فارغ از اینکه طراحی سایت فروشگاه اینترنتی انجام داده و یا اقدام به ایجاد و یا بهبود یک وب سایت ورزشی می کنید، توجه به پیشرفت های دنیای روز و سازگار کردن وب سایت خود با ابزارهایی که همگان از آن استفاده می کنند، امری لازم و ضروری می باشد.

 

29 مرداد 1401

دیدگاه های این مقاله

19 + 17 =