09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

اندازه استاندارد پوستر

پوسترها را در مکان های مختلفی میتوان قرار داد. نمایشگاه ها، اتوبوس ها، مدارس، دانشگاه ها و سردر سینما و تئاترها بیشترین مکان هایی هستند ...
اندازه استاندارد پوستر

 آیا می دانید اندازه استاندارد پوستر چقدر است؟ بسیاری از طراحان و گرافیک کار ها نمی دانند اندازه دقیق پوستر چند است و به طور دلخواه هر اندازه ای که دوست دارند و یا طبق نظر مشتری پوستر را طراحی می کنند ما در این مقاله می خواهیم اندازه استاندارد پوستر را به شما عزیزان آموزش دهیم.

اندازه استاندارد پوستر چند باید باشد؟

پوسترها را در مکان های مختلفی میتوان قرار داد. نمایشگاه ها، اتوبوس ها، مدارس، دانشگاه ها و سردر سینما و تئاترها بیشترین مکان هایی هستند که پوستر در آنجا نصب می شوند. یکی از مهمترین مواردی که باید در طراحی پوستر رعایت کرد، اندازه آن ها می باشد. همانطور که می دانید، اندازه پوسترها عموماً کوچک است و بعضی از آن ها توسط یک نفر قابل حمل می باشد.

در حالت کلی پوسترها دارای اندازه های زیر می باشند:

11*8.5 اینچ – کوچکترین اندازه

این کوچکتری اندازه پوستر است که در واقع یک کاغذ A4 است. از این نوع پوستر در اعلامیه های خیابانی یا برگه های تبلیغاتی حالت تراکت که شامل اطلاعاتی در مورد موضوعی خاص می باشد.

17*11 اینچ – اندازه کوچک

این اندازه مناسب استفاده در چراغ های خیابانی، تابلوهای اعلانات و به طور برای تبلیغ کسب وکارهایی که فضای زیادی برای اینکار ندارند، می باشد. اصولا در طراحی این پوسترها از متن های با فونت های بزرگ استفاده می شود.

برای آموزش طراحی جلد کتاب به لینک زیر مراجعه کنید

24*18 –  متوسط

در این نوع اطلاعات بیشتری می توان قرار داد. از این نوع پوستر بیشتر در محیط های اداری، دانشگاهی، تابلوی اعلانات و کارهای ساختمان سازی استفاده می شود.

36*24 – بزرگ

این نوع پوستر، رایج ترین اندازه پوستر که اندازه عمومی آن A1 است. این پوستر ها برای مواردی مانند اعلان یک اخطار، نمایشگاه ها یا فروش ویژه فروشگاه ها استفاده می شود. همچنین در سردر سینماها برای معرفی و رونمایی از فیلم های جدید مخصوصا در زمان جشنواره هم نیز به کار می رود. در واقع می توان بهترین نوع پوستر برای جلب توجه کاربران و افرادی که از آن ناحیه عبور می کند، باشد.

اندازه های دیگر پوستر که 40*27 و 60*40  است که  برای معرفی فیلم های سینمایی استفاده می شود. البته در موارد تبلیغاتی دیگر نیز از اندازه های بزرگ نیز استفاده می شود.

 

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید:

10 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

17 + هشت =