09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

راهنمایی نهایی برای وبلاگ نویسی

بنابراین دلیل الزام شما به وبلاگ نویسی چیست؟

امروزه افراد بسیاری، حتی کسانی که کتاب های زیادی نخوانده و مطالعات کمی دارند، در صدد نوشتن کتاب بوده و تصور میکنند که نجواهای درونی آنها توانایی تبدیل شدن به یک کتاب را دارد.

می توان گفت که حداقل نیمی از این افراد اگر توانایی نوشتن و یا انتشار کتاب را نداشته باشند لااقل شروع به وبلاگ نویسی خواهند کرد.

در گذشته، وبلاگ نویسی امری پر زرق و برق محسوب می شد اما هنگامی که افراد برای اولین بار شروع به کسب درآمد از این راه کردند، وبلاگ نویسی تبدیل به امری رعب آور شده که رقبای بسیاری نیز برای خود ایجاد کرد. به بیان دیگر، افراد سرمایه خود را با نشستن در یک نقطه و نوشتن در موارد گوناگون صرف می کنند. آیا کسی هست که این روش را برای کسب درآمد نسپندد؟ اما به این سادگی نیست. نویسندگانی که در گذشته فعالیت می کردند خیلی زود دریافتند که این کار در عین ساده به نظر رسیدن، بسیار دشوار و چالش برانگیز است. خوانندگان اثرها به سرعت تقاضاهای گوناگون داشته و تحت تاثیر قرار دادن آنها منبع ناسازگار حرکتی محسوب می شود.

بنابراین، وبلاگ نویسی محیطی در دنیای آنلاین برای خود ایجاد کرد که تجار و افراد حرفه ای در کسب و کارهای گوناگون از آن برای نشان دادن میزان حرفه ای بودن کار خود استفاده کردند. بلاگ های بزرگتر موجود در سایت ها از ترافیک زیاد خود برای برای تولید پول به صورت مستقیم تر استفاده می کنند. افراد بسیاری این کار را نه برای کسب درآمد بلکه تنها برای سرگرمی انجام می دهند.

حتی با وجود انقلاب روز در تبلیغات آنلاین، ما همواره نیازمند افرادی هستیم که در یکجا نشسته و اطلاعاتی را برای ما تایپ کرده و به ازای آن پول دریافت کنند. بنابراین دلیل الزام شما به وبلاگ نویسی چیست؟ این برعهده شما است که دلایل خود را مشخص کنید. بیایید فرض کنیم شما یک دلیل کاملا هیجان انگیز، بزرگ و صحیح دارید که از بواسطه آن می توانید به طور منظم مطالب خود را نوشته و منتشر کنید.

بنابراین سوال دوم می تواند این باشد، از طریق این وبلاگ نویسی به کجا خواهید رسید؟

این یک سوال بسیار بزرگتر است از آنچه به ذهن شما خطور می کند. آیا شما با بلاگ کردن وب سایت خود اطلاعات بسیاری را در دسترس مخاطبان قرار داده و به اصطلاح خود را معرض کنترل آنها گذاشته اید؟ آیا شرکت ها و سایر سازمانهای رقیب می توانند اطلاعات نوشته شده توسط شما را بدون اسم و رعایت حق کپی رایت صاحب شوند. اما با این حال می توان مزایای بسیاری برای بلاگ کردن وب سایت شما برایتان برشمرد که در ادامه برخی از آنها را برایتان بازگو می کنیم تا بتوانید در روند طراحی سایت فروشگاه اینترنتی خود این مهم را نیز دخیل کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

  • کاهش جزئیات طراحی سایت که برای شما آزار دهنده هستند. شما می توانید از نمایه های از پیش ساخته شده و یا نمایه هایی که کمی کاستوم شده اند استفاده کنید. اما در مدیوم تنها یک نمایه وجود داشته و شما تنها ملزم به استفاده از آن هستید.
  • شما نباید نگرانی زیادی درباره سایت یا سرور خود داشته باشید. یک تیم بزرگ وجود داشته که در این حیطه فعالیت می کنند و این موارد را برای شما حل و فصل خواهند کرد.
  • این بسترها اغلب با شبکه های اجتماعی و سوشال مدیاها تلفیق می شوند. این موضوع می تواند به شما کمک کند هدایت و مدیریت بلاگ خود را سریعتر و دقیق تر کنید.
  • اگر هر مشکل تکنیکالی ایجاد شود، هرگز اشکال شما نخواهد بود.
  • وبلاگ نویسی در این بستر ها اغلب سریعتر است.

با اینحال شما می بایست کاملا با دقت شرایط استفاده از خدمات را مطالعه کنید. هنگامی که یکی از این بستر ها را انتخاب کردید، کنترل دقیقی بر روی اطلاعات شخصی تان و یا پست های وبلاگتان ندارید؛ برخی از این بسترها حتی امکان بک آپ گرفتن صحیح را به شما نمی دهند.

بلاگ شما می تواند به سرعت حذف شود؛ این اتفاقی است که برای افراد بسیاری افتاده است. اطلاعات شخصی شما میتواند بدون اطلاع شما در دسترس سایرین قرار بگیرد؛ این مشکل نیز برای افراد بسیاری اتفاق افتاده است. اگر شما از این راه کسب درآمد می کنید، اما شرکت شما از این موضوع راضی نباشد، به راحتی می توانند بخش آنلاین کسب و کار شما را خاموش کنند.

منظور ما این نیست که این اتفاقات برای شما نیز رخ خواهد داد. اگر شما تنها برای سرگرمی و ارائه اطلاعاتی مثل دستورهای غذایی مختلف از این بسترها و بلاگ های آن استفاده میکنید مشکلات برای شما معنی نخواهد داشت اما هنگامی که قصد ایجاد درآمد داشته و برای مثال تبلیغات طراحی پوستر خود را در آن ارائه می کنید، نیاز به کنترل بیشتر بر روی اطلاعات خود دارید.

12 بهمن 1396

دیدگاه های این مقاله

7 + 1 =