09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

پوستر آموزشی چیست؟

راه زیادی وجود دارد تا یک معلم یا استاد بتواند مطالب درسی را به دانش آموز یا دانشجویان آموزش دهد. یکی از این روش ها پوستر آموزشی است.
اندازه استاندارد پوستر

راه زیادی وجود دارد تا یک معلم یا استاد بتواند مطالب درسی را به دانش آموز یا دانشجویان آموزش دهد. یکی از این روش ها پوستر آموزشی است. پوستر های آموزشی یکی از بهترین ابزارهای کمکی هستند که می توانند تدریس و آموزش سریع مفاهیم در رشته های مختلفی مانند ریاضیات، فیزیک، زبان، جغرافی، تاریخ و خیلی از موضوعات دیگر استفاده شوند.

پوسترهای آموزشی بهترین منبع برای دانشجویان است تا با تمرکز بر آن، بتوانند مطالب را فرا بگیرند و بهتر در حافظه خود ثبت کنند. ثابت شده است که آموزش تصویری یکی از مهمترین متدها برای آموزش که در تاثیر مثبتی برروی اکثر افراد داشته است. یک معلم تازه کار، به راحتی می تواند از پوستر برای آموزش و القا مفاهیم به دانش آموزان خود استفاده کند مخصوصا اگر قصد تدریس در پایه های ابتدایی را داشته باشد.

پوسترهای آموزشی یک ارتباط چشمی را بین مخاطبان و عکس ها برقرار می کند، از این رو باید موارد مهمی را در طراحی پوستر رعایت کنید. استفاده از رنگ های روشن و فونت های با اندازه مناسب می تواند تاثیر بسزایی در جلب توجه دانشجویان و کودکان داشته باشد. استفاده از پوسترهای آموزشی مزایای زیادی در بخش تعلیم مطالب در کلاس یا خانه دارد. پوستر ها می توانند برهمکنشی باشند مانند پوسترهایی که دانش آموزان می توانند برروی آن مطلبی بنویسند و بعد باز دوباره از آن استفاده نمایند.

4 نوع پوستر آموزشی وجود دارد:

  • پوسترهایی که در آن مراحل عملیاتی توضیح داده می شود.
  • پوسترهای انگیزشی برای تقویت ذهن و روح افراد که جلسات روانشناسی استفاده می شود.
  • پوسترهایی که فقط از متن برای گفتن مطلبی استفاده می شود.
  • پوسترهایی که شبیه مقالات هستند مانند مقالات دانشجویی ارشد

اما ممکن است که پوسترهایی دیگری هم نیز وجود دارد و در حالت کلی، این 4 نوع پوستر آموزشی وجود دارد. همانطور که بیان شد، امروزه بیشتر معلمان از پوستر برای آموزش استفاده می شود. البته این آموزش صرفاً محدود به مدارس و دانشگاه ها نمی شود و حتی در پادگان های نظامی، بیمارستان ها وغیره نیز از آن استفاده می شود.

 

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید:

رتبه الکسا چیست؟ / امکانات صفحه اصلی گوگل /  هاست چیست؟ / ساخت سایت در گوگل به چه صورت می باشد؟ / ترجمه گوگل به همراه امکانات آن / قیمت طراحی سایت به همراه امکانات جانبی / طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را همین حالا سفارش دهید. / طراحی سایت یعنی …

11 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

پانزده + هفت =