09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

تفاوت بین پوستر و بیلبورد

در جهان امروز که توسط رسانه ها محاصره شده است، به اشتباه گرفتن معانی و تعاریف اصطلاحاتی مانند پوستر و بیلبورد خیلی ساده است
اندازه استاندارد پوستر

در جهان امروز که توسط رسانه ها محاصره شده است، به اشتباه گرفتن معانی و تعاریف اصطلاحاتی مانند پوستر و بیلبورد خیلی ساده است و کمتر به تفاوت بین آن دو توجهی می کند. در واقع امروزه این عبارت ها و اصطلاحات مکرراً جای یکدیگر به کار می روند. ولی باید گفت؛ بین آن دو در هدف، اندازه، مقررات و مکان آنها تفاوت چشمگیری وجود دارد.

هدف

یک بیلبورد برای تبلیغ محصول یا خدمات استفاده می شود. در حالی که پوستر بیشتر آموزشی و شامل اطلاعات است. البته از پوستر هم برای تبلیغات استفاده می شود ولی هدف اصلی آن تبلیغ نیست، بلکه ارائه تعدادی اطلاعات در خصوص زمینه ای خاص می باشد. در بیلبورد برای ارائه مطالب از تعدادی کمی عکس و کلمه استفاده می شود. ولی پایه و اساس تشکیل دهنده پوستر عکس و متن ها می باشند و بیشتر به جزئیات می پردازند. همچنین در طراحی پوستر بیشتر از گراف های مختلفی استفاده می شود که هدف آن ها ارائه راحت تر مطالب به کاربران می باشد.

مکان

از بیلبوردها در امتداد جاده ها استفاده می شود. همچنین میتوان در کنار ساختمان های یا مکان های بزرگ نیز به کار برد مانند؛ پل های عابر پیاده. اما از پوستر در مکان های کوچکتر و به صورت عمودی استفاده می شود. مانند کنار سینما یا تئاترها برای اعلام رونمایی از فیلم جدید و قرار دادن اطلاعات در آن.

اندازه

بیلبوردها هر اندازه ای می توانند داشته باشند، ولی عموماً اندازه آن ها خیلی بزرگ است. در مکان های شلوغ بیلبورد ها بیشتر به صورت سه بعدی هستند تا نمایش بهتری داشته باشند. اما پوسترها کوچک هستند و بعضی از آنها به راحتی می تواند توسط یک نفر حمل شود.

مقررات

برای استفاده از بیلبورد حتما باید از سازمان خاصی مانند شهرداری اجازه نصب گرفت. این مساله می تواند تاثیر منفی برای استفاده داشته باشد. البته شرکت هایی که ارائه به تبلیغات بیلبوردی می کنند خودشان از قبل هماهنگی های لازمه را انجام می دهند. اما پوسترها که در مکان های کوچکتری با بازدیدهای کمتری استفاده می شوند نیاز به مجوز لازمه را ندارند. ولی اگر قصد قرار دادن آن را در مکان عمومی دارید، باید جواز لازمه را دریافت کنید که گرفتن آن خیلی راحتتر از بیلبورد است.

 

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید:

رتبه الکسا چیست؟ / امکانات صفحه اصلی گوگل /  هاست چیست؟ / ساخت سایت در گوگل به چه صورت می باشد؟ / ترجمه گوگل به همراه امکانات آن / قیمت طراحی سایت به همراه امکانات جانبی / طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را همین حالا سفارش دهید. / طراحی سایت یعنی …

12 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

4 × چهار =