09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

تفاوت بین پوستر و چاپ رنگی روی وسایل

هنرهای چاپی از جمله چاپ برروی وسائل، کاغذ و غیره امروزه به عنوان یک منبعی برای بیان هنر استفاده می شوند.
اندازه استاندارد پوستر

هنرهای چاپی از جمله چاپ برروی وسائل، کاغذ و غیره امروزه به عنوان یک منبعی برای بیان هنر استفاده می شوند. پوسترها صرفاً بازتابی مکانیکی از یک اثر هنری هستند نه خود هنر. از هنر چاپ رنگی، برای مثال چاپ برروی کاغذ برروی تعدادی محدود می توان استفاده کرد. اما میزان تولید پوستر بسته به مکان استفاده آن ها، می توان بیشتر از هنر چاپی  استفاده کرد.

در کل تفاوت بین هنر چاپی و پوستر شامل:

  1. برای هنر چاپی از جوهرها و کاغذ های هنری مخصوصی استفاده می کنند. ولی در طراحی پوستر از کاغذهای براق با جوهر استاندارد استفاده می شود.
  2. هنرهای چاپی دارای ارزش هنری بیشتری نسبت به پوسترها دارند، زیرا هم زمان بیشتری برای ساخت آن ها صرف شده است و همچنین مواد بهتری در تولید آن ها به کار رفته است.
  3. هزینه های هنرچاپی متفاوت است. بسته به اینکه این هنر برروی چه ابزاری به کار رفته است، می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشند. ولی پوسترها دارای تعرفه مشخصی هستند و تنها چیزی که باعث تفاوت در هزینه میشود، طراحی آن ها می باشد.
  4. یک هنر چاپی، توسط یک هنرمند ثبت می شود. (در واقع اگر قصد فروش و تبلیغ آن را داشته باشد، باید این کار را انجام دهد) ولی پوسترها امروزه دیگر اصلاً به عنوان یک هنر خیلی بزرگ به آنها نگاه نمی شود و نیازی به تاییدیه یک هنرمند یا گرافیست کار را ندارند.
  5. برای کارهایی که با هنرچاپی ایجاد شده است، اصولا می توان یک نمایشگاه برپا کرد ولی کسی برای چاپ برروی پوستر هیچگاه نمایشگاهی افتتاح نمی کند.
  6. امروزه در هر مغازه خدمات چاپی می توان چاپ برروی پوستر را به عنوان یکی از خدمات مشاهده کرد. ولی هنر چاپی کار هر کسی نیست و اغلب این افراد برای یک کارگاه کوچک در یک مکان به دور از چشم دارند.

 

 

مقالاتی که شاید دوست داشته باشید:

رتبه الکسا چیست؟ / امکانات صفحه اصلی گوگل /  هاست چیست؟ / ساخت سایت در گوگل به چه صورت می باشد؟ / ترجمه گوگل به همراه امکانات آن / قیمت طراحی سایت به همراه امکانات جانبی / طراحی سایت فروشگاه اینترنتی را همین حالا سفارش دهید. / طراحی سایت یعنی …

12 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

10 − هشت =