09301921680
طراحی سایت از ایده پردازی تا بازاریابی اینترنتی | نمونه کارها | قیمت طراحی سایت

10 اپلیکیشن کاربردی سفر

10 اپلیکیشن کاربردی سفر که در سال 2016 بیشترین استفاده را در میان برنامه های سفر داشته اند و هر 10 اپلیکیشن کاربردی سفر به انتخاب مجله گاردین هستند.

بهترین اپلیکیشن های سفر در سال 2016 به انتخاب گاردین

با افزایش طراحی سایت گردشگری و اهمیت گردشگری آنلاین و تشکیل گروه های گردشگری آنلاین مختلف در دنیای مجازی، سفر هر روز آسان تر و آسان تر انجام میشود و می توان خدمات بیشتری را به صورت آنلاین با هزینه های کمتری در اختیار داشت. در این مقاله 10 اپلیکیشن کاربردی سفر که بیشترین کاربرد را در سال 2016 داشته اند به انتخاب مجله گاردین معرفی می کنیم.

Citymapper

برای مدت های طولانی، هروقت که از گوگل مپ برای پیداکردن شبکه وسایل حمل و نقل عمومی در لندن استفاده می کردم، یکی از دوستانم می گفت:

“اوه، چرا از سیتی مپر استفاده نمی کنی؟”

در نهایت من ناچار به استفاده از این اپلیکیشن شدم.

جامع، آسان برای استفاده و همچنین سرگرم کننده. سیتی مپر جزئیات سفر بیشتری به نسبت گوگل به شما ارائه می دهد. شامل: زمان حرکت وسایل حمل و نقل، هشدار برای تاخیرها، مسیرهای دوچرخه سواری و اطلاعات اوبر (Uber).

در حال حاضر در 30 شهر دنیا قابل استفاده است به علاوه مقصدهای میانی آنها. حتی اطلاعات کوچکی همچون زمان توقف ها و احتساب زمان تاخیر بر کل سفر شما را نیز اطلاع می دهد.

Duolingo

بیش از 70 میلیون نفر در دنیا در این اپلیکیشن ثبت نام کرده اند. یک برنامه رایگان با طراحی بسیار شگفت انگیزی برای یادگیری زبان های خارجی. اگرچه جایگزین کاملی برای کلاس های آموزشی زبان نیست، اما پیش از سفر راهکار خوبی برای یادگرفتن مسائل پایه و مرور گرامر و لغات است. درست همانند بازیهای کامپیوتری اپلیکیشن، شما را در سطوح مختلف راهنمایی می کند و در طول مسیر تجربه کسب می کنید.

XE Currency

XE یک تبدیل کننده واحد پول است و به همین جهت هیچ تعجبی وجود نخواهد داشت که چرا تا با حال 20 میلیون بار دانلود شده است. این اپلیکیشن گزینه های ارزشمند بسیار زیادی دارد، همانند نرخ فولاد و یا لیست سیر تغییرات واحد پول کشورها. اما برای گردشگران گزینه تبدیل واحد پول از اهمیت بیشتری برخوردار است. تنها به دلیل قابلیت انجام تبدیل تمامی واحد های پول دنیا.

این اپلیکیشن با ذخیره آخرین تغییرات نرخ تبدیل ارز در آخرین دفعه ای که به اینترنت متصل شده است می تواند پس از آن به صورت آفلاین نیز ادامه به کار دهد.

Tripit

کمی همانند یک آژانس گردشگری جیبی عمل می کند. تریپیت اطلاعات شما را از روی تائیده های ایمیل برای پرواز، هتل، ماشین اجاره ای و رزرو های رویداد ها جمع آوری می کند و سپس آن را به صورت یک برنامه سفر به شما تحویل میدهد.

تنها ایمیل های خود را به اپلیکیشن فوروارد کنید و باقی مانده کار را به برنامه بسپارید. اگر با افراد دیگری سفر می کنید می توانید به راحتی برنامه ها را برای دیگران به اشتراک بگذارید و از همکاری گروهی لذت ببرید. گردشگری الکترونیک این امکان را برای شما ایجاد کرده است تا بدون حضور در دفاتر گردشگری بتوانید از برخی خدمات بهره مند شوید.

Splittr

اپلیکیشن های متفاوتی برای کمک به تقسیم کردن هزینه ها بین افراد گروه در سفر وجود دارد، اما اسپلیتر تنها برای سفر طراحی شده است و با ایجاد یک پلت فرم ساده می توانید هزینه های سفر را میان افراد به اشتراک بگذارید. شما تنها اطلاعات را وارد می کنید که هرکسی چقدر پول برای چه کاری هزینه کرده است و مابقی کارها را اپلیکیشن انجام خواهد داد. و حتی در سفرهای خارج از کشور برنامه خود هزینه ها را به واحد پول درخواستی شما تبدیل می کند.

App in the Air

App in the Air یک اپ هوشمند و مفید است که غالب پروازها و ایرلاین ها را تحت پوشش قرار میدهد. شما را در ارتباط با اطلاعات پرواز مورد نیاز به روز نگاه خواهد داشت، حتی اگر دسترسی به اینترنت هم نداشته باشید. این برنامه به شما  کمک می کند تا زمان خود را در فرودگاه مدیریت کنید، هر پرواز را به چهار مرحله تقسیم کنید: چک این، سوار شدن در هواپیما، بلند شدن و فرود. به علاوه می توانید با اپلیکیشن Tripitهم که در قسمت بالایی هم معرفی شد، ادغام شوید و پرواز ها را وارد کنید.

Google Translate

این مترجم می تواند برای ساپورت خودتان بسیار به کار آید. راهی جدی تر برای یادگیری زبان، اما با نگاهی واقع گرانه تنها برای پیدا کردن تعدادی از لغات در طی روز که در طول سفر با آن برمی خورید برای شما مفید خواهد بود، همانند یک لغت در تابلو و یا منو. با این حال یک اپ ضروری برای سفر به شمار می آید.

LiveTrekker

این برنامه بلند پروازانه، یک مجله دیجیتال از سفر شما ایجاد خواهد کرد. بنابراین شما می توانید بر روی یک نقشه تعاملی نگاهی به سفرهای گذشته خود بیاندازید. این برنامه سفرهای شما را تعقیب می کند و در قسمت هایی که سفر کرده اید خط قرمزی می کشد و همچنین سرعت و ارتفاع از سطح دریا را در سفرهای شما نیز ثبت می کند.

این امر برای ماجراجویان سرگرمی بزرگی خواهد و نگاهی به گذشته در شهرهایی که سفر کرده اید نیز جالب است. شما می توانید عکس، ویدئو و مولتی مدیا به صفحه خود اضافه کنید و سرگرم شوید. گردشگری الکترونیک تاثیر به سزایی در کیفیت سفر گذاشته است.

Wolfram Sun Exposure

تنها چند اپلیکیشن وجود دارد که به شما کمک می کند به راحتی زمان خود را در زیر آفتاب مدیریت کنید، اما این یکی جزئی ترین اطلاعات را هم فراهم می کند تا شما را مطلع سازد.
شما نوع پوست خود را وارد می کنید و او محاسبه می کند که شما چه مدت زمانی را می توانید آفتاب بگیرید بدون سوخته شدن با توجه به ساعت روز، مکانی که شما در آن هستید و قدرت کرم ضد آفتابی که استفاده کرده اید. حتی پیش بینی یو وی آفتاب محل مورد نظر شما را نیز انجام میدهد.

Time Out

اپلیکیشنی مملو از ایده های مختلف برای اینکه بدانیم در هر شهری چه کاری بکنیم. معرفی بارها، رستوران ها، جاذبه ها و رویدادهای مختلف. پیدا کردن رویدادها ابزار بسیار مهمی است زیرا شما دیگر زحمت فراوانی نخواهید کشید تا معروفترین کنسرت ها، فستیوال ها و یا اتفاق های دیگر را پیدا کنید. شما همچنین می توانید رستوران ها و بلیط کنسرت ها را از این طریق رزرو و یا خرید کنید و یک راهنمای سفر مناسب ایجاد برای خود درست کنید. همچون دیگر گروه های گردشگری آنلاین در این برنامه نیز می توانید نظرات خود را ثبت کنید.

16 اسفند 1395

دیدگاه های این مقاله

هجده − 6 =